• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37690

  رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور گفت: اتحادیه صنایع دستی با قید فوریت باقیمانده دستمزد هنرمند مرحوم داستان‌پور، سازنده تندیس «انسان کامل» (که به رئیس‌جمهور تقدیم شده بود) را می‌پردازد

  به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، منوچهر عبدلی، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور اعلام کرد: « ضمن احترام به مقام شامخ هنری استاد محروم مسعود داستان پور تندیس انسان کامل (صلح جهانی) پس از مذاکرات مختلف با استاد مرحوم در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی مورد ارزیابی کارشناسان قرار گرفت و به مبلغ یکصد میلیون ریال برای خرید و اهدا به ریاست جمهوری اسلامی ایران توافق گردید. با توجه به تعهد صورت پذیرفته مبلغ ۵۰ میلیون ریال به نامبرده پرداخت شد که پس از آن نیز مراودات مالی و سفارش محصول بسیاری با ایشان برقرار و تصفیه شد. لذا پیرو انجام مراحل قانونی به جهت حادث شدن فوت نامبرده، موضوع تعیین و تکلیف قانونی و ارائه گواهی انحصار وراثت به همسر متوفی اعلام شد که منتج به ارائه فرم تعهد به امضای پدر، مادر، همسر و برادر نامبرده به اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور شد که به لحاظ قانونی فاقد اعتبار می باشد. »

  وی تأکید کرد: « اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور پس از طی مراحل ذکر شده توسط خانم لیلا کلباسی و خانواده مرحوم داستان پور با قید فوریت نسبت به پرداخت مبلغ مانده به وراث قانونی مندرج در گواهی انحصار وراثت اقدام می کند. »

  ۲۱ فروردین ماه امسال گزارشی درباره عدم پرداخت دستمزد این هنرمند مرحوم منتشر شد که به این شرح است:

  خردادماه سال ۹۱ در مراسم تجلیل از برگزیدگان صنایع دستی کشور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری، تندیس صلح جهانی از طرف اتحادیه سراسری صنایع دستی کشور به رئیس جمهور تقدیم شد. این تندیس متشکل از یک انسان است که بر روی سر آن کره زمین و بر فراز کره زمین نیز یک کبوتر قرار گرفته است.

  انسان طراحی شده در این تندیس نمادی از انسان کامل و کره زمین نماد توانمندی، قدرت و وحدت طبیعت انسان هاست و کبوتر قرار گرفته بالای کره زمین نیز همراه با شاخه زیتون پیام آور صلح و دوستی برای همه جهانیان است.

  لیلا کلباسی، همسر هنرمند مرحوم داستان پور در این باره اظهار داشت: متأسفانه آقای عبدلی، رئیس اتحادیه صنایع دستی با گذشت یک سال از زمان اعطای تندیس به رئیس جمهور و علی رغم اینکه همسرم هم فوت کرده است هنوز مبلغ دستمزد وی را به صورت کامل، پرداخت نکرده است.

  وی افزود: مبلغی که همسرم برای ساخت این تندیس با رئیس اتحادیه صنایع دستی به توافق رسیده بود مبلغ ۱۰ میلیون تومان بود که در این یک سال به تناوب ۵ میلیون تومان را پرداخت کردند.

  همسر این هنرمند مرحوم ادامه داد: نامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی هم موجود است که برای اتحادیه صنایع دستی ارسال شده که چرا مبلغ این تندیس را به ما پرداخت نمی کنند؟

  مرحوم مسعود داستان پور، هنرمند برجسته اصفهان در رشته طلاکوبی بوده است که تندیس صلح یا انسان کامل را برای اهدا به رئیس جمهور ساخته است.

  اصفهان خانواده دستمزد رئیس جمهور شهید بهشتی صنایع دستی طبیعت نمایشگاه بین المللی نهاد ریاست جمهوری هیئت مدیره
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها