• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37632

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به ضرورت حرکت به سمت الکترونیکی شدن ثبت اسناد گفت: در این میان توجه به آموزشهای حین خدمت ضروری است.

  به گزارش پارس ، به نقل از فارس، احمد تویسرکانی معاون قوه قضائیه در مراسم اعطای ابلاغ اعضای هیات مدیره کانون سردفتران با اعلام این مطلب افزود: مجموعه حاکمیت ثبت اسناد و املاک نیازمند تحول و اصلاح فرآیندها برای تسهیل و تسریع در امر خدمت رسانی است.

  وی افزود: در حوزه املاک استحضار دارید که اهتمام جدی ما بر شفاف سازی حدود مالکیت ها و نقل و انتقال رسمی اسناد بوده است.

  وی گفت: امروز خوشبختانه بانک جامع املاک محقق شده اند و اسناد مالکیت دفترچه ای تبدیل به اسناد تک برگ شده که ویژگی مهم آنها تعیین حدود دقیق مالکیت ها است.

  وی با اشاره به این نکته که، باید به سمت الکترونیکی شدن ارائه خدمات ثبتی برویم گفت: این کار نه تنها در کاهش مراجعات نقش بسزایی دارد بلکه در شفاف سازی معاملات و همچنین ارتقاء سطح سلامت اداری نیز نقش دارد.

  تویسرکانی با اشاره به این نکته که امروز در قالب تکالیف برنامه پنجم در حرکت هستیم، گفت: حذف اوراق و ثبت الکترونیکی شامل حذف اوراق ۱ برگی و نیم برگی و فرم خلاصه معاملات از دستاوردهای مهم ما بوده است.

  معاون قوه قضائیه گفت: دو میلیون فرم از سیستم دریافت شده که ۴۰۰ هزار سند رسمی ثبت شده و خوشبختانه دیگر نیاز به چاپخانه هایی که در سالهای قبل فرم چاپ می کردند نداریم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع امضای الکترونیکی و ضرورت مجهز شدن به آن اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا دو ماه آینده همه دفاتر اسناد رسمی به امضای الکترونیکی مجهز شوند.

  تویسرکانی با اشاره به ضرورت آموزشهای حین خدمت گفت: از آنجا که ما قرار است به سمت الکترونیکی شدن پیش برویم، ضرورت موفقیت در این موضوع، ارائه آموزش به کارمندان دفاتر اسناد رسمی است.

  وی گفت: پیش از این هرجا که می خواستند تحجر را نشان دهند، بایگانی یک دفتر اسناد رسمی را نشان می دادند که یک فرد پیر در میان انبوهی از کاغذ و پرونده گم شده است در حالی که ما امروز بایگانی الکترونیک را داریم و دیگر خبری از آن فضای دود آلود و تاریک و نمور نیست.

  الکترونیک خدمت رسانی سلامت قوه قضائیه معاون ثبت اسناد حذف الکترونیکی مالکیت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها