• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37390

  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از کشف ۱۱۴ هزار دلار قاچاق و کاهش ۶۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در فرودگاه‌های کشور در نوروز ۹۲ خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسن مهری با اشاره به آماده باش پلیس فرودگاه های کشور در ایام نوروز، اظهار داشت: به منظور خدمت رسانی به مسافران نوروزی، قرارگاه فرعی « ابوذر» در سطح فرودگاه های کشور تشکیل شد.

  وی به ۱۵ هزار سورتی پرواز در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: طی این مدت، یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر پروازی اعم از داخلی و خارجی از طریق فرودگاه های کشور تردد کرده اند.

  کشف۱۱۴ هزار دلار قاچاق در فرودگاه های کشور در نوروز امسال

  این مقام انتظامی از کشف ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم موادمخدر در سطح فرودگاه های کشور در نوروز امسال خبر داد و گفت: بیش از ۵ کیلوگرم این کشفیات تریاک بود.

  رئیس پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به کاهش ۶۶ درصدی کشفیات موادمخدر در مقایسه با سال گذشته، افزایش هزینه جرم، سختگیری مأموران پلیس فرودگاه و کاهش حجم مسافران را از عوامل کاهش کشفیات مواد مخدر در ایام نوروز برشمرد.

  وی با اشاره به دستگیری سارق بار مسافر توسط پلیس فرودگاه، تصریح کرد: در نوروز امسال، ۱۱۴ هزار دلار قاچاق از مسافران در سطح فرودگاه های کشور کشف شد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشته است.

  فرمانده پلیس فرودگاه های کشور، ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه در نوروز امسال را ۳۰۶ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۷۳ درصد افزایش داشته است.

  برنامه های پلیس فرودگاه در سال ۹۲

  رئیس پلیس فرودگاه های کشور ادامه داد: همچنین، استقرار پلیس در فرودگاه جزیره ابوموسی، راه اندازی و افتتاح ساختمان پلیس فرودگاه اصفهان و نیز پلیس راهور در فرودگاه امام و تکمیل و استقرار پلیس در فرودگاه پیام از دیگر برنامه های این پلیس در سال ۹۲ به شمار می آید.

  سرهنگ مهری، تجهیز پلیس آگاهی فرودگاه های مشهد، شیراز، اصفهان و بندرعباس به دستگاه انگشت نگاری دیجیتال (لایو اسکن) ، بهره برداری از دوربین های مداربسته در فرودگاه های جدید التاسیس و ارتقاء سیستم های مذکور در سایر فرودگاه ها را از جمله برنامه های پلیس فرودگاه در سال برشمرد.

  فرمانده پلیس فرودگاه های کشور خاطرنشان کرد: پیشگیری از وقوع جرائم در حوزه استحفاظی فرودگاه، حفظ نظم و امنیت، ایجاد تسهیلات مناسب برای مسافران و بار همراه آنان از اقدامات پیشگیرانه این پلیس به شمار می آید.

  اصفهان ایام نوروز پلیس راهور دلار دوربین فرودگاه قاچاق مسافران مواد مخدر نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها