• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37351

  جانشین مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر گفت: توزیع اقلام زیستی و بهداشتی ادامه دارد و کمک‌های اهدایی مردم با برنامه ریزی و گروه بندی در اختیار حادثه دیدگان قرار می‌گیرد.

  به گزارش پارس ، محمد رستگارپور امروز در گفت وگو با فارس در بوشهر اظهار داشت: پس از اطلاع از وقوع زمین لرزه در منطقه شنبه شهرستان دشتی، ابتدا تیم امداد و نجات جاده ای واقع در حد فاصل بین خورموج و شنبه به منطقه اعزام شد و در کمتر از ۲۰ دقیقه در منطقه حضور پیدا کرد. علاوه بر آن تیم های امدادی کانون روستایی و خانه داوطلب جمعیت نیز در شهر شنبه حضور پیدا کرده بودند و از همان ابتدا جستجو و نجات و انتقال مصدومین به بیمارستان خورموج آغاز شد.

  رستگارپور بیان کرد: همچنین با بسیج تمام نیروها و امکانات حدود ۱.۵ ساعت تمام نیروهای در منطقه حضور داشته و کمتر از ۳ ساعت کار آوار برداری و انتقال مصدومین به مراکز درمانی پایان یافته بود.

  جانشین مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر تصریح کرد: از نکات قابل ذکر حضور و همکاری خوب مردم کانون روستایی و شهری و سایر ادارات و سازمان های در امر جستجو و نجات مصدومین و امدادرسانی به مردم بود.

  وی افزود: با توجه به اینکه به شب و سردی هوا نزدیک می شدیم، امدادرسانی و توزیع چادر و موکت و پتو و سایر اقلام زیستی در بین مردم را آغاز کردیم که چادرها توسط نیروها امدادی نصب شد و تا قبل از طلوع آفتاب تقریبا همه مردم از این نظر تامین شدند.

  رستگارپور گفت: همچنین در میان تمام روستاهای اطراف نیز توسط تیم های امدادی، اقلام زیستی و چادر و پتو توزیع شد، امدادگران چادرها را نصب و در مناطقی که نیاز بود اردوگاه برپا کردند.

  جانشین مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر خاطرنشان کرد: اکنون تمام خانواده ها از خدمات امدادی جمعیت برخوردار شده اند و کار امدادرسانی و توزیع اقلام زیستی و بهداشتی ادامه دارد و کمک های اهدایی مردم با برنامه ریزی و گروه بندی در اختیار حادثه دیدگان قرار می گیرد.

  امداد و نجات بسیج بیمارستان جاده خانواده زلزله زمین ساعت کار مراکز درمانی هلال احمر استان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها