• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37335

  برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، صدها سند منتشرنشده امنیتی درباره پرونده‌های امنیتی اوایل انقلاب در مجموعه‌ای ۴ جلدی منتشر می‌شود که مجموعه‌ای از ناشنیده‌ها و ناگفته‌هاست.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، مرکز اسناد انقلاب اسلامی مجموعه ای ۴ جلدی را به نمایشگاه کتاب می آورد که انتشار چنین مجموعه هایی در میان کتاب های منتشر شده پس از انقلاب تقریبا بی سابقه است.

  در این مجموعه ۴ جلدی شکل گیری و تاسیس نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و نحوه فعالیت آنها پس از انقلاب اسلامی بررسی شده و تاریخچه نسبتا مفصلی از تشکیل این نهادها در این مجموعه آمده است. همچنین در این مجموعه ۴ جلدی ماجرای بعضی از پرونده های بحث برانگیز و موضوع های جنجالی امنیتی دهه ۶۰ که همیشه درباره آنها بحث بوده و هم اکنون نیز محل مناقشه و بحث است، روشن می شود. پرونده هایی چون ماجرای گروهک فرقان و انفجار نخست وزیری از جمله پرونده هایی که در این کتاب سعی شده ابهام و حواشی آنها کنار زده شود.

  محمد مهدی رحیمی معاون فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره اهمیت و ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه گفت: برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، صدها سند منتشر نشده امنیتی درباره پرونده های امنیتی اوایل انقلاب در این مجموعه ۴ جلدی منتشر می شود که مجموعه ای از ناشنیده ها و ناگفته ها است.

  وی افزود: تاکنون در حوزه مسائل و اتفاقات امنیتی در تاریخ معاصر کشور انتشار این حجم از اسناد مستند و مستدل بی سابقه بوده است که این کتاب منشاء رویکردها و تحول های جدید در این حوزه است.

  به گفته معاون فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی ممکن است برای این ۴ کتاب برنامه رونمایی برگزار شود. همچنین هر یک از جلدهای این مجموعه عنوان جداگانه ای دارد و اطلاعات بیشتر در آینده توسط مرکز اسناد اعلام خواهد شد.

  انقلاب انقلاب اسلامی پیروزی انقلاب اسلامی معاون نمایشگاه کتاب منتشر پرونده مجموعه امنیتی اوایل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها