• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373204

  پسر خلافکار که در پوشش افسر ارشد نیروی انتظامی و با وعده کارت شناور طرح ترافیک اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

  به گزارش پارس نیوز،

  در پی طرح شکایت های متعدد مبنی بر اینکه شخصی در پوشش افسر ارشد نیروی انتظامی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان نموده است ، پرونده ای در این خصوص در دادسرای ناحیه 33 تهران تشکیل و به دستور مقام قضایی دادسرای ناحیه 33 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  

  شیوه و شگرد کلاهبرداری :  

  با مراجعه تعدادی از شکات و مالباختگان به اداره سیزدهم پلیس آگاهی و بررسی اظهارات آنها مشخص شد که فردی حدودا 40 ساله با هویت مجعول سرهنگ ابراهیمی ، ضمن معرفی خود به عنوان پرسنل پلیس راهور و ... مدعی شده که بواسطه ارتباطات کاری قادر است تا برای خودرو افراد متقاضی ، کارت شناور طرح ترافیک یک ساله اخذ و یا نسبت به بخشودگی ( پاک کردن ) جریمه ی خودروها اقدام نماید .  

  کلاهبرداری میلیونی سرهنگ قلابی نامرئی +تصاویر

  یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " اینجانب از طریق یکی از بستگان و به صورت تلفنی ، با شخصی بنام سرهنگ ابرهیمی آشنا شدم ؛ ایشان در تماس تلفنی مدعی شد که می تواند با ارتباطاتش در پلیس راهور نسبت به تهیه طرح ترافیک یک ساله اقدام نماید ؛ بنده نیز برای خود و چند تن از آشنایان درخواست چند طرح ترافیک از ایشان نموده و مجموعا مبلغ 9 میلیون و 200 هزار تومان به حساب ایشان واریز کردم اما پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه شدم که تمام اظهارات این شخص دروغ و کذب بوده است " .  

  مالباخته ای دیگر نیز در اظهارات مشابه عنوان داشت : " از طریق یکی از دوستان با شخصی بنام سرهنگ ابراهیمی آشنا شدم ؛ قرار شد تا ایشان در ازای دریافت مبلغ دو میلیون تومان نسبت به تهبه طرح ترافیک شناور برای ماشین بنده اقدام نمایند و بنده نیز طی فیش بانکی ، مبلغ مذکور را به حساب ایشان واریز کردم اما تاکنون ایشان به عناوین مختلف از دادن طرح ترافیک به بنده سر باز زدند ؛ آخرین بار نیز زمانیکه پیگیر طرح ترافیک خودرو شدم ، ایشان با تهدید عنوان نمود که در صورت تماس مجدد و ایجاد مزاحمت برای ایشان اقدام قانونی مبنی بر توقیف خودروی بنده را انجام خواهد داد ".  

  کلاهبرداری میلیونی سرهنگ قلابی نامرئی +تصاویر

  دستگیری متهم نامرئی :  

  در بررسی اظهارات تمامی شکات و مالباختگام مشخص شد که هیچکدام از آنها تاکنون متهم پرونده را از نزدیک ملاقات نکرده و صرفا به طرح ادعای شخصی ناشناس تحت عنوان سرهنگ پلیس راهور اعتماد و مبالغ درخواستی وی را به حساب بانکی این شخص واریز کردند .  

  در ادامه رسیدگی به این پرونده و با بررسی دقیق تراکنش های مالی حساب متعلق به متهم - که آن هم با مشخصات  مجعول در یکی از شعبات بانکی افتتاح حساب شده بود - و انجام دیگر اقدامات پلیسی ، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی متهم بنام "محمدجواد . ش" ( 36 ساله ) شدند .  

  مخفیگاه محمدجواد در منطقه ازگل شناسایی ، اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد که وی از این محل نیز متواری شده است ؛ سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی و با وجود متواری بودن متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد وی در منطقه ازگل شده و در مورخه 20/03/1395 موفق به دستگیری متهم پرونده شدند .  

  انجام کلاهبرداری های دسته جمعی  :  

  با بهره گیری از اعترافات متهم ، بررسی اسناد و مدارک بدست آمده و شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان ، مشخص شد که متهم با همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری دسته جمعی از کارمندان ادارت دولتی و همچنین اتحادیه ها و اصناف بازار و ... نیز نموده است که با شناسایی دهها مالباخته و بررسی تراکنش های مالی حساب های بانکی متعلق به متهم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم به همین شیوه و شگرد و به صرف معرفی خود  تحت عنوان سرهنگ ابراهیمی ، بیش از 300 میلیون تومان کلاهبرداری نموده است .  

  سرهنگ کارآگاه محمدرضا  ذاکر استقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به شناسایی دهها مالباخته و اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان احتمالی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی قرار گرفته است .

   

  نیروی انتظامی کلاهبرداری سرهنگ قلابی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها