رییس نظام پرستاری خبر داد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37314

  رییس نظام پرستاری کشور گفت: برای اجرای طرح بزرگ ملی غربالگری فشار خون و تعیین تناسب ایرانیان بالای ۳۰ سال ۱۰۰ هزار پرستار در کشور به صورت رایگان این طرح را اجرا می‌کنند.

  به گزارش پارس ، محمد میرزابیگی در گفت وگو با (ایسنا) ، گفت: این طرح از روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه به مدت ۱۰ روز در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

  وی افزود: بر این اساس همزمان با سایر کشور در ۱۵۰۰ پایگاه استان تهران و با حضور ۱۰۰ هزار پرستار این طرح را به صورت کاملا رایگان در سراسر کشور انجام خواهند داد.

  رییس نظام پرستاری کشور گفت: ۱۶۰ دانشکده پرستاری در این طرح همکاری خواهند داشت و با توجه به اینکه فشار خون یکی از بیماریهای مهم اما قابل کنترل است اجرای آن به سلامت ایرانیان بالای ۳۰ سال کمک شایانی خواهد کرد.

  به گفته رییس نظام پرستاری، فشار خون گاهی اولین و گاهی دومین عامل مرگ و میر ایرانیان است که در مقایسه با حوادث جاده ای گاهی رتبه این دو علت در مرگ و میر جابجا می شود.

  وی تاکید کرد: بیماری فشار خون در عین حال که بیماری سهلی محسوب می شود اما اگر مورد توجه قرار نگیرد بسیار کشنده است و با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی مقرر شد این طرح در سراسر کشور اجرا شود.

  استان تهران پرستار جاده سازمان بهداشت جهانی سلامت فشار خون مرگ کشور نظام پرستاری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها