• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37299

  مرکز اسناد انقلاب اسلامی با ۶۰ عنوان کتاب چاپ نخست و ۱۲ اثر منتشرشده در سال ۱۳۹۲ به بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌آید. عرضه سه عنوان کتاب از خاطرات شخصیت‌های تأثیر‌گذار انقلاب اسلامی هم در برنامه‌های این ناشر قرار دارد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، محمدمهدی رحیمی، معاون فرهنگی، هنری مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، درباره برنامه های این مؤسسه در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاکنون منشورات گوناگونی را تولید و عرضه کرده است. تعداد این آثار به ۸۵۰ عنوان کتاب می رسد. بخشی از این آثار به همراه کتاب های چاپ نخست سال ۱۳۹۱ و آثاری که در چند هفته اخیر منتشر شده، در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

  وی ادامه داد: کتاب های چاپ نخست مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۱ به ۶۰ عنوان اثر می رسد و آثار جدید مرکز تا کنون ۱۲ عنوان کتاب است. غرفه این انتشارات در نمایشگاه کتاب تهران همانند سال گذشته برنامه دعوت از نویسندگان و مسؤولان مرکز اسناد انقلاب اسلامی و معرفی کتاب را خواهد داشت و اخبار برنامه های این غرفه از طریق سایت خبری مرکز اسناد انقلاب اسلامی اعلام خواهد شد.

  رحیمی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را فرصت طلایی برای فروش کتاب های هر ناشر عنوان کرد و گفت: در غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب ها در چند دسته به مخاطبان عرضه می شود. نخست عرضه کتاب ها با توجه به شرایط سیاسی جامعه است. در این گروه، کتاب های چاپ اول چون « چارچوب های رقابتی در اندیشه امام خمینی (ره) » ، « اصول گرایی در اندیشه امام خمینی (ره) » ، « مردم سالاری دینی از نگاه مقام معظم رهبری» و « سیاست خارجی دولت خاتمی» عرضه می شود.

  وی همچنین ادامه داد: گروه دیگر کتاب ها، خاطرات شخصیت های تاثیر گذار انقلاب اسلامی را در برمی گیرد و« تاریخ شفاهی و مبارزات آیت الله مشکینی» و « خاطرات آیت الله ابراهیم امینی» از آن جمله است. « خاطرات آیت الله ابراهیم امینی» از سوی شعبه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در قم تدوین شد و به تأیید آیت الله امینی رسید. همچنین چاپ جدید مجموعه دوجلدی کتاب « خاطرات ناطق نوری» و کتاب صوتی این اثر از جمله کتاب های این گروه برای عرضه در نمایشگاه کتاب تهران است.

  او افزود: « خاطرات آیت الله سیدمحمد خامنه ای» به عنوان یکی از شخصیت های علمی و سیاسی کشور، یکی دیگر از کتاب های این مجموعه است. این اثر خاطرات ایشان را از سال های مبارزه تا انقلاب اسلامی در بر می گیرد. جواد کامور بخشایش و جواد عربانی نویسندگان این اثرند. انجمن مفاخر ایران در دهمین روز اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ مراسم بزرگداشت آیت الله سیدمحمد خامنه ای را برگزار می کند و این اثر نیز همان روز رونمایی خواهد شد.

  معاون فرهنگی، هنری این مؤسسه افزود: این مرکز در گروه بین الملل نیز دو کتاب جدید را با عنوان های « حزب الله لبنان و بیداری اسلامی» با موضوع نقش لبنان در زمینه سازی تحولات منطقه و « پایان عراق» با موضوع تحولات عراق بعد از اشغال توسط آمریکایی ها و تحولاتی که منجر به تشکیل دولت جدید در عراق شد، به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می آورد.

  رحیمی ادامه داد: « سفرنامه مقام معظم رهبری به خراسان شمالی» یکی دیگر از کتاب های مرکز است. چاپ نخست این اثر به نمایشگاه کتاب می رسد.

  او گفت: مجموعه دیگری در دست انتشار است که موضوع آن به تأسیس نهاد های امنیتی پس از انقلاب اسلامی در ایران و نقشی که افراد در تأسیس این نهاد ها داشتند، اختصاص دارد. این کتاب ها به همراه اسنادی از دهه ۱۳۶۰ منتشر می شود. برای این مجلدات هم قبل از برپایی نمایشگاه کتاب تهران، مراسم رونمایی برگزار خواهیم کرد.

  بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از یازدهم تا بیست ویکم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ در مصلای امام خمینی (ره) برپا می شود.

  انقلاب اسلامی ایران خراسان شمالی سفرنامه سیاست خارجی قم معاون مقام معظم رهبری نمایشگاه بین المللی کتاب نمایشگاه کتاب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها