• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37113

  شاید از دوستان شنیده باشید یا برای خود شما اتفاق افتاده باشد که گوشی داخل دستشویی، لیوان آب یا چای افتاده است.

  اگر گوشی شما به طور اتفاقی به یکی از هزاران شیوه ممکن خیس شد، تنها باید ۵ راهکار ساده را انجام دهید تا آن را از خراب شدن نجات دهید.

  اگر گوشی شما به هر دلیل خیس شد؛ ممکن است کاملا امری بدیهی باشد، اما هر چقدر سریع تر بتوانید گوشی خود را از منبع رطوبت دور کنید احتمال خراب شدن آن کمتر می شود.

  وقتی گوشی شما از خطر دور شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم کارت و هر تجهیزات دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی شما جدا می شود، آن را هم درآورید.

  با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می کنید. گوشی و همه قطعات آن را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید.

  تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد. از سشوار استفادهنکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی فرو ببرد.

  گوشی را یک شبانه روز در جایی گرم و خشک قرار دهید (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) یا آن را در یک کیسه برنج بگذارید یا دور آن حوله ای بپیچید تا رطوبت اضافی آن جذب شود.

  وقتی همه این کارها را انجام دادید و گوشی شما خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و امتحان کنید. اگر روشن شد، می توانید با آن کار کنید!

  یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

  باتری برنج چای سیم کارت داخل گوشی خیس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها