در سالروز شهادت ام الائمه؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37099

  مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) ام الائمه امروز صبح با حضور خیل عزاداران فاطمی در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ، میدان امام حسین (ع) و میدان هفت تیر برگزار شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) همچون سنوات گذشته امروز یکشنبه ۲۵ فروردین همزمان با سراسر کشور در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد. این مراسم با حضور مردم خصوصاً جوانان در شبستان امام خمینی (ره) انجام شد.

  این مراسم صبح امروز از ساعت ۱۰: ۳۰ با تلاوت قرآن توسط آغاز شد که قاری آیاتی از سوره انسان و کوثر که در شان مقام حضرت زهرا (س) و خانواده ایشان نازل شده است را تلاوت کرد.

  بعد از تلاوت قرآن سعید حدادیان مداح اهل بیت عصمت و طهارت اشعاری در منزلت اهل بیت (ع) و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا قرائت کرد.

  در ادامه این مراسم حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنرانی کرد. این مراسم تا ظهر ادامه دارد و در بعضی از مناطق تهران نماز ظهر عزاداران به جماعت برگزار خواهد شد.

  همچنین مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) با قرائت قرآن و حضور گسترده مردم و هیئت ها در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

  در این مراسم" صابر خراسانی" شاعر اهل بیت، اشعاری در مدح حضرت فاطمه (س) سرودند و مداحان احمد واعظی، اصغر دوستی، مجید بادکوبه، سید محمد جوادی، امین مقدم در مصیبت خاندان پیامبر (ص) مداحی کردند. حجت الاسلام ثمری در این مراسم سخنرانی کرد.

  همچنین مراسم مشابهی در میدان هفت تیر با حضور مردم عزادار برگزار شد. در این مراسم محمدرضا طاهری مداح اهل بیت به ذکر مصیبت شهادت حضرت فاطمه (س) پرداخت و اشعاری در مدح بانوی دو عالم، دخت گرامی پیامبر بزرگوار اسلام قرائت کرد.

  " ندارم طاقت اشکای تو نگاهی به حالم کن آقا؛ نمونده چاره ای جز رفتن بیا و حلالم کن آقا؛ علی جان، حلالم کن رفتنی هستم بدون تو بالم را بستن" بخشی از مداحی طاهری در سوگ بی بی زهراء (س) بود که حال معنوی خاصی به این مراسم بخشید.

  در محل برگزاری این مراسم بخشهایی از خطبه فدکیه حضرت زهراء (س) نصب شده بود که در آن فرمایش حضرت آمده بود که می فرماید: " من با اینکه توان عملی برای جلوگیری از ظلم را نداشتم، ولی باز با زبان که آخرین حربه من بود از حق طرفداری نمودم. بدانید که زهرا آنی از حق غفلت و از طرفداری از آن کوتاهی نداشت. "

  همچنین در بخشی دیگر از خطبه حضرت آمده بود که می فرماید: " هرگاه می خواستند علیه مسلمین فتنه به راه اندازند، پیامبر (ص) برادرش علی (ع) را در حوادث وارد می کرد و علی (ع) از میدان باز نمی گشت مگر وقتی آنها را زیر پا له و شعله فتنه را خاموش کرده است. "

  وجود ایستگاه فرهنگی و ارائه خدمات فرهنگی به عزاداران و توزیع شاخه گل سرخ به عزاداران فاطمی از جمله فعالیتهای جانبی این مراسم معنوی بود.

  حضور پر شور و شعور جوانان و نوجوانان در این مراسم چشمگیر بود. سخنران این مراسم حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی بود.

  امام حسین امام خمینی اهل بیت بیت عصمت و طهارت حضرت زهرا حضرت فاطمه زهرا خانواده شعله عزاداری قرآن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها