• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37074

  معاون امور جوانان، سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از استقرار پنج کمیته تخصصی برای امداد روانی و بهداشتی زلزله‌زدگان بوشهر خبر داد.

  به گزارش پارس مهندس محمدنوید متقی در گفت وگو با خبرنگار « حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی جوانان این سازمان که در قالب کاروان های نیکوکاری راهی مناطق زلزله زده شده بودند، گفت: ۲۵ عضو جوان جمعیت هلال احمر استان اصفهان از روز پنجشنبه در قالب تیم های نیکوکاری و برای انجام کارهای فرهنگی و بهداشت روان در مناطق زلزله زده مستقر شده اند.

  وی با بیان اینکه پس از ورود جوانان به منطقه پنج کمیته تخصصی در زمینه های مختلف تشکیل و فعالیت خود را آغاز کردند گفت: کمیته فرهنگی – مذهبی، وظیفه پوشش تمامی برنامه های مناسبتی از جمله برپایی نماز جماعت، مراسم عزاداری و مجالس ترحیم متوفیان را بر عهده دارند.

  وی با بیان اینکه جوانان در کمیته امداد و بهداشت، هر آن چیز باقی مانده از امدادرسانی را پوشش می دهند گفت: خروج لوازم منزل مورد نیاز زلزله زدگان، توزیع اقلام امدادی و کمک به آواربرداری نیز از جمله وظایف این جوانان در کمیته امداد و بهداشت است.

  متقی با بیان اینکه در کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، جوانان شعارنویسی و تبلیغات محیطی را بر عهده دارند، گفت: در کمیته کودکان و نوجوانان، راه اندازی فضاهای دوستدار کودک، برپایی مهدکودک، برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزش نقاشی به کودکان از جمله وظایف این کمیته است.

  معاون امور جوانان استان اصفهان که وظیفه پوشش اقدامات فرهنگی و روانی منطقه زلزله زده « شُنبه» را بر عهده دارد، با اشاره به راه اندازی کمیته خواهران توانا گفت: برای نخستین بار در زمین لرزه بوشهر امدادرسانی به زنان و دختران به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت به گونه ای که موضوعات مربوط به خواهران اعم از مسائل بهداشتی، روحی – روانی به صورت ویژه در دستور کار این تیم های توانا قرار دارد.

  به گزارش ایسنا، بر اساس تقسیم بندی های صورت گرفته پیگیری امور فرهنگی و بهداشت روان مردم زلزله زده منطقه شُنبه در اختیار جوانان استان اصفهان و پوشش روانی – بهداشتی روستاهای اطراف بر عهده جوانان خوزستانی قرار دارد.

  اصفهان تبلیغات جمعیت هلال احمر استان دانشجویان ایران زلزله زنان کمیته امداد کودکان کودکان و نوجوانان نقاشی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها