• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36489

  رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: شکر به قیمت دولتی و روغن خوراکی زیر قیمت کارخانه به فروش می رسد.

  به گزارش پارس ، قاسم علی حسنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ۲۰ اسفندماه تا ۲۰ فروردین ماه، ایام نوروزی اتحادیه به حساب می آید که در این ایام به دنبال تامین مواد غذایی، فراوانی کالا، ثبات قیمت و پاسخگویی به مردم بودیم و با فراوانی کالا توانستیم قیمت ها را ثابت نگه داریم و افزایش قیمتی نداشته باشیم.

  وی تصریح کرد: هرساله از اول اردیبهشت ماه تولیدکنندگان و واردکنندگان بنابر افزایش هزینه بیمه، مالیات، حمل و نقل و قیمت مواد اولیه به دنبال افزایش قیمت محصولات خود هستند که با نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان این امر محقق یا رد می شود.

  او درباره قیمت برنج گفت: برنج ایرانی از کیلویی ۳۷۰۰ تا ۶۳۰۰ تومان، برنج آرژانتینی (عمده) کیلویی ۲۱۷۵ تومان و برنج هندی کیلویی ۳۸۵۰ تومان قیمت دارد که در سال جاری توزیع نشده است. همچنین برنج پاکستانی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و رضوی به فروش می رسد که قیمت آن ثابت و مشخص نیست.

  رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پاسخ به این سوال که چرا حبوبات با افزایش قیمت روبرو شده اند بیان کرد: در حال حاضر واردکننده و مصرف کننده حبوبات هستیم و این محصولات از کشورهای کانادا و ترکیه وارد می شوندد که مشکلات نوسانات ارزی، عوارض گمرکی و انتقال ارز باعث افزایش قیمت آنها شده است.

  ارز برنج ترکیه حمل و نقل خراسان شمالی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان سیستان و بلوچستان شکر مالیات مواد غذایی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها