• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36332

  رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: در سال گذشته هفت هزار و ۷۸۷ پرونده نزاع و درگیری در پایتخت پس از تشکیل پرونده در کلانتری به صلح و سازش منجر شد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، سرهنگ محسن خانچرلی از سازش و مصالحه ۷۲ درصد پرونده های تشکیل شده در سال گذشته در کلانتری ها که به دایره مشاوره و مددکاری ارجاع شده است، خبر داد و اظهار داشت: در این مدت با ارائه مشاوره و مددکاری در کلانتری ها ۲۳ هزار و ۲۳۳ پرونده به صلح و سازش تبدیل شده است.

  رییس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: از مجموع پرونده های تشکیل شده در کلانتری های پایتخت، ۳ هزار و ۸۱۸ فقره پرونده تبدیل به سازش، حقوقی بود. در این میان ۶ هزار و ۹۷۳ فقره پرونده مربوط به اختلاف خانوادگی، همچنین۷ هزار و ۷۸۷ مورد پرونده متشکله در خصوص نزاع و درگیری و ۴ هزار و ۷۰۴ فقره پرونده مربوط به سایر موارد به مصالحه منجر شده است.

  خانچرلی ادامه داد: در سال گذشته ۳۲ هزار و ۴۰۹ فقره پرونده به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری های تهران بزرگ ارجاع شده که از این تعداد پرونده، تعداد ۲۳ هزار و ۲۳۳ فقره آن منجر به صلح و سازش شده است.

  وی به حضور مددکاران و مشاوران در کلانتری ها اشاره کرد و گفت: با وجود کارشناسان و مشاوران مددکار در کلانتری ها، اکثر پرونده های تشکیل شده در این مراجع به خصوص درگیری، نزاع و اختلافات خانوادگی با هدایت و مشاوره پلیس حل و فصل شده است و کمتر پرونده ای در این خصوص به دادگاه ارجاع شده و همین امر در کاهش پرونده های قضایی بسیار مفید بوده است.

  به گفته خانچرلی در اسفند ماه سال گذشته ۳ هزار و ۴۱۵ فقره پرونده به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری های تهران بزرگ ارجاع شده که از این تعداد، ۲ هزار و ۵۲۲ فقره به صلح و سازش انجامید. ر

  پایتخت سال پرونده تشکیل مشاوره کلانتری صلح نزاع فقره سازش
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها