• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36330

  زمزمه حضور هدیه تهرانی در انتخابات شوراها، اعتراض مشاور معاون شهردار تهران به بی توجهی خودرو سازان به استاندارد جهانی و انتخاب شهردار تهران به عنوان رییس سازمان شهرداری ها، شهرها و حکومت های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه مهمترین اخبار شهری این هفته بود.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، این هفته انتخابات چهارمین دوره شوراها در صدر اخباری شهری بود و رایزنی ها برای لیست های احتمالی گروه های سیاسی آغاز شده بود.

  شنبه ۱۷ فرودین ماه با اعتراض مشاور محیط زیست معاون شهردار تهران نسبت به عدم عدم توجه خودروسازان به استانداردهای یورو ۴ آغاز شد.

  وحید نوروزی در جمع خبرنگاران با بیان این که تا امروز خبری از شماره گذاری خودروهای نو با استانداردهای یورو ۴ دریافت نکرده ایم و این نشان می دهد خودروسازان تره هم برای مصوبات دولت خرد نمی کنند گفت: تاکنون تمامی مصوبات محیط زیستی دولت توسط خودروسازان نقض شده و آنها با بی احترامی قبح عدم رعایت مصوبات رسمی دولت را شکسته اند.

  در این روز، حجت الله بهروز مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با بیان اینکه گاهی شهروندان در پایتخت پیاده راهی تونل می شوند که حضور طولانی آنها سبب مشکلات تنفسی می شود گفت: در هیچ جای دنیا چنین صحنه هایی مشاهده نمی کنیم.

  یکشنبه ۱۸ فرودین ماه، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از ابطال جواز کسب کلیه شیمیایی فروشان خیابا ن ناصرخسرو خبر داد و گفت: با هماهنگی شورای اصناف ومجمع توزیعی تغییر کاربری صنوف مستقر در محل درحال انجام است.

  در این روز رئیس کمیته محیط زیست شورای شهردر جلسه غیر علنی شورای شهر تهران نسبت به دیوار کشی داخل پارک پردیسان انتقاد کرد و خواستار جلوگیری از این اقدام غیرقانونی شد.

  با آغازسال جدید برخی از رانندگان تاکسی گردشی پیش از ابلاغ نرخ های کرایه های تاکسی در سال ۹۲ اقدام به افزایش ۳۰ درصدی کرایه ها کردند.

  دوشنبه ۱۹ فرودین ماه، مدیرعامل نظارت ومدیریت تاکسیرانی شهر تهران درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی ها گفت: نرخ های کرایه تاکسی درسال ۹۲ پیش از عید به فرمانداری ارائه شد و آنها نیز قول دادند در اسرع وقت نرخ های جدید را بررسی کنند.

  در این روز حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری و مشاور شهردار تهران با اشاره به آخرین وضعیت ۷۲ مسجدی که آبان ماه سال گذشته کلنگش به زمین زده شد گفت: ما ۷۲ قطعه زمین در اختیار هیاتهای مذهبی و خیرینی قرار دادیم که قصد ساخت مسجد را داشتند.

  وی اضافه کرد: بیشتراین افراد هیات های مذهبی از قومیت های مختلف مانند مازندرانی ها، اصفهانی ها و مشهدی های مقیم تهران هستند که ما زمین را در اختیار آنها گذاشته و از آنها برای ساخت آن تعهد گرفته ایم.

  سه شنبه ۲۰ فروردین ماه، رئیس شورای شهر تهران در خصوص تعییت تکلیف نرخ های کرایه تاکسی گفت: در دیداری حضوری با وزیر کشور این موضوع را پیگیری کرده ام و به زودی نرخ های جدید تعین تکلیف می شود.

  اولین جلسه علنی شورای شهر تهران در سال ۹۲ نیز در این روز برگزار شد که بیش از آن که حال و هوای شهری داشته باشد رنگ و بوی انتخاباتی داشت.

  بیشتر گفتگوی اعضای شورای شهر تهران در خصوص حضور دوباره شان در چهارمین دوره انتخابات شوراها بود. رئیس شورای شهر تهران که به گفته خودش مدتهاست فعالیت ستادهای انتخاباتی شوراهایش را فعال کرده است می گوید: مردم باحضور خود در انتخابات شوراها می توانند یک بال حماسه سیاسی باشند.

  از حمید استیلی، آرش میر اسماعیلی و رضا زاده به عنوان ورزشکارانی که احتمال حضورشان در انتخابات شوراها بود نام برده شد. همچنین بر اساس شنیده ها هدیه تهرانی بازیگری که مدتهاست در پرده سینماها حضور نداشته است نیز قصد حضور در انتخابات شوراها را دارد.

  چهارشنبه ۲۱ فرودین ماه، کنگره سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه برگزار شد. در این کنگره محمدباقر قالیباف، شهردار پایتخت جمهوری اسلامی ایران، با اجماع اکثریت مطلق اعضا و به پیشنهاد شهردار غزه و رییس سابق مجمع UCLG MEWA به عنوان رییس سازمان شهرداری ها، شهرها و حکومت های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه انتخاب شد.

  استاندارد انتخابات خاورمیانه خودرو خودروسازان شهردار تهران شهرداری محیط زیست معاون هدیه تهرانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها