مادر! زلزله آغوش گرمت را از من گرفت

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36068

  با اینکه زلزله خانه‌هایشان را به ویرانه تبدیل کرده اما هنوز امیدوارند، شاید نفس گرم یکی از عزیزانشان از دل خاک بیرون بیاید.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، هنوز خاطره زلزله ورزقان را از یاد نبرده بودیم که ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه روز گذشته مرکز ژئوفیزیک خبر از وقوع زلزله در منطقه دشتی بوشهر داد.

  کسی فکر نمی کرد که زلزله ای به قدرت ۶ ریشتر این قدر خرابی به بار بیاورد.

  خانه های خشت وگلی که ترک تا عمق خانه را شکافته و دیوارهای نیم فرو ریخته، خانه ها را به خرابه ای بدل کرده اما باز حاضر نیستند از خانه جدا شوند.

  هر جا چشم می چرخانی کم نیستند زنان و مردانی که در فراغ یکی از عزیزانشان بر نخل خرما در حیاط خانه تکیه داده و ضجه می زنند.

  زهرا کوچولوی ۴ ساله هیچ وقت فکر نمی کرد، مادرش هنگام شیر دادن به برادر نوزادش برای همیشه زیر دیوار خانه مدفون شود. هنوز کنار دیوار خانه ایستاده و مدام مادر را صدا می زند تا شاید از کنار دیوار بیرون بیاید.

  اعزام ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به استان بوشهر

  در ابتدا سرور، معاون اورژانس کشور از اعزام ۱۰۰ آمبولانس در گردش از بوشهر و استانهای همجوار برای امدادرسانی به مصدومان زلزله خبر داد.

  در همان ساعات اولیه حیدری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهراز کشته شدن ۳۱ نفر در زلزله بوشهر خبر داد موضوعی که همه از طریق رسانه ها پیگیر آن بودند و نگران از افزایش کشته ها.

  همه آنهایی که قوم و خویشی در این منطقه داشتند به سمت منطقه در حرکت بودند تا شاید بتوانند خبری از سلامت خانواده خود بگیرند و در نهایت جاده های منتهی به بوشهر با ترافیک سنگین مواجه شد.

  اعلام۵۰۰ مجروح سه ساعت پس از وقوع زلزله

  محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ۳ ساعت پس از وقوع زلزله اعلام کرد که ۵۰۰ نفر از زلزله زدگان مصدوم شده اند که از این تعداد ۵۰ نفر راهی بیمارستان شده اند.

  اما با گذشت زمان و وقوع پس لرزه های بیشتر در استان بوشهر و در عین حال افزایش کمک های امدادی مسئولان آمار بیشتری از تعداد مجروحان و بعضاً کشته شدگان زلزله بوشهر اعلام کردند.

  ۲۰ نفر از زیر آوار زنده بیرون کشیده شدند

  ۱۰۰ تیم امداد و نجات از استانهای فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و خوزستان راهی منطقه زلزله زده شدند و به کمک سگ ها و دستگاه های زنده یاب با گذشت ۶ ساعت از وقوع زلزله ۲۰ نفر زنده از زیر آوار بیرون کشیده شدند.

  همچنین ۱۷ تیم تخصصی اسکان اضطراری از امدادگران جمعیت هلال احمر کار برپایی چادر و اسکان زلزله زدگان آغاز شد و تا ظهر امروز حدود ۲۵۰۰ چادر برای اسکان خانوادها برپا شد.

  رئیس سازمان مدیریت بحران هم که در ساعتهای پایانی شب وارد منطقه شده بود از وقوع ۶۵ پس لرزه و تخریب صد درصدی ۷۵۰ واحد مسکونی و مجروح شدن ۸۵۰ نفر در روستاهای زلزله زده استان بوشهر خبر داد.

  و در نهایت سازمان پزشکی قانونی خبر مرگ ۳۵ نفر شامل ۲۲ زن و ۱۳ مرد بوشهری را تأیید کرد که در این میان نام ۸ کودک به چشم می خورد.

  ترافیک خاک خانواده خرما رئیس دانشگاه علوم پزشکی رئیس سازمان امداد و نجات هلال زلزله زنان سلامت مرگ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها