• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36023

  «الیور استون» ، فیلمساز جنجال‌برانگیز آمریکا، درباره فیلم «تاریخچه ناگفته آمریکا» برگرفته از اثر ادبی «پیتر کوزنیک» ، مورخ آمریکایی گفت: امیدوارم این کتاب طی پنج تا ده سال آینده در مدارس تدریس شود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « الیور استون» درباره آخرین مصاحبه اش درباره مستند « تاریخ ناگفته آمریکا» با « یورکشایر اونینگ پست» گفت: این فیلم که پنج سال انرژی برای ساخت آن گذاشتم، تمام زندگی من را تحت تاثیر خود قرار داده است.

  استون گفت: این فیلم را با همکاری « پیتر کوزنیک» ، استاد تاریخ ساخته ام و در واقع این فرصت را به من داد تا در تاریخ عمیق تر شوم و ریشه هایم را بهتر بشناسم چون من از نسل جنگ جهانی دوم هستم.

  این کارگردان ۶۶ ساله آمریکا افزود: پدر من سرباز بود و مادرم فرانسوی، پدرم مادرم را از فرانسه به نیویورک آورد و من در صبحدم عصر اتمی در این شهر به دنیا آمدم.

  وی افزود: ۴۰ سال تمام از هر آنچه که مربوط به بمب باشد گریزان بودم تا آنکه پیتر را ملاقات کردم و او درباره دیدگاهش برای من توضیح داد.

  « استون» در ادامه گفت: کار روی پروژه « تاریخ ناگفته آمریکا» را از سال ۲۰۰۸ با « کوزنیک» آغاز کردیم و این همان زمانی بود که « بوش» پس از هشت سال پر از کابوس دیگر در راس قدرت نبود.

  این فیلمساز آمریکایی در آخر افزود: طی سه سال میلیون ها نفر این فیلم را خواهند دید و امیدوارم که طی ۵ تا ۱۰ سال آینده نیز کتاب « کوزنیک» که فیلم من براساس آن ساخته شده است، در دبیرستان ها تدریس شود و نسل جدید نیز واقعیت تاریخ آمریکا را بدانند.

  مستند تلویزیونی « تاریخچه ناگفته آمریکا» ، سریالی ده قسمتی است به کارگردانی و روایت « الیور استون» از وقایعی در تاریخ آمریکا پرده برمی دارد که همواره ناگفته مانده اند، از تصمیم « هری ترومن» ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انداختن بمب اتمی روی ژاپن، تا جنگ سرد اتحاد جماهیر شوروی و ده ها اتفاق مهم دیگر.

  « استون» پیش از این نیز متذکر شده بود که این فیلم را برای آگاهی فرزندانش و نسل جدید آمریکا ساخته است.

  الیور استون انرژی پدر جنگ جهانی دوم جنگ سرد رئیس جمهور آمریکا ژاپن فرانسه مصاحبه نیویورک

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها