• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35940

  اتحادیه ناشران الکترونیک آمریکا پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیک سال ۲۰۱۲ را معرفی کرد.

  به گزارش پارس ؛ مهر به نقل از پابلیشرز ویکلی، به این منظور با فراخوانی که از سوی این اتحادیه داده شد، شمار زیادی از کتاب های الکترونیک آمار خود را اعلام کردند. در این میان بیش از هزار عنوان کتاب الکترونیک مشاهده می شود که فروشی بیش از ۲۵ هزار نسخه را تجربه کرده اند.

  به گفته این اتحادیه، این آمار نشان دهنده اقبال مردم به کتاب های الکترونیک است و نشان می دهد این صنعت راه خود را پیدا کرده است.

  در میان کتاب های الکترونیک ارایه شده در سال ۲۰۱۲ نورا رابرتز، نویسنده آمریکایی با داشتن ۴۰ عنوان کتاب، رکورددار انتشار کتاب های الکترونیک شده است. او که در عرصه کتاب های چاپی نویسنده ای پرفروش است، در عرصه کتاب های الکترونیک نیز تاکنون بیش از ۳.۲ میلیون نسخه کتاب فروخته است.

  جیمز پترسون با داشتن ۲۹ عنوان کتاب در فهرست کتاب های الکترونیک در مقام دوم جای دارد. او از نظر درآمد در سال های اخیر نفر اول فهرست پر درآمدترین نویسندگان بوده است و در عرصه الکترونیک نیز تا کنون بیش از ۲.۶ میلیون نسخه کتاب فروخته است.

  جانت ایوانوویچ دیگر نویسنده پرفروش آمریکایی نیز با ۱۹ عنوان کتاب در مکان سوم این فهرست جای دارد و بیش از ۱.۸ میلیون نسخه کتاب الکترونیک از آثار وی را مخاطبانش خریداری کرده اند. با این حال هنوز کتاب های چاپی مخاطبان بیشتری دارند، هرچند فاصله بین این دو عرصه در حال کمتر و کمتر شدن است.

  از دیگر کتاب های موفق در عرصه الکترونیک کتاب « خوش شانس شماره یک» نوشته نیکلاس اسپارکز است که در حالی که بیش از یک میلیون نسخه از آن در بازار کتاب های چاپی فروخته شده، در عرصه الکترونیک نیز موفق شده تا بیش از ۵۶۹ هزار نسخه از این کتاب را به فروش برساند.

  در همین حال کتاب پرفروش گیلان فیلین یعنی « دختر گمشده» هم که هفته هاست در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز جای دارد، با فروش یک میلیون نسخه چاپی و ۹۰۰ هزار نسخه دیجیتال به نظر می رسد هنوز مخاطبان بیشتری بتواند برای خود دست و پا کند.

  در میان کتاب های کودکان و نوجوانان نیز سه گانه « بازی های گرسنگی» با فروش ۱۲.۷ میلیون نسخه الکترونیک پرچمدار این حوزه است.

  الکترونیک بازار کتاب بازی درآمد سه گانه صنعت کودکان و نوجوانان نیویورک تایمز سال پرفروش

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها