• لینک کوتاه
 • منبع: ایلنا کد خبر: 359369

  یک مرجع تقلید تاکید کرد: روزانه ۱۳ تا ۱۴ میلیون نفر با دستگاه قضا سروکار دارند که این آمار‌ها نشان می‌دهد بخش اعظمی از خانواده‌ها دچار این مشکل هستند ولی باید توجه کنیم نه زندان و نه دستگاه قضا راه حل مشکلات جامعه خواهند بود.

  به گزارش پارس نیوز،

  آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در دیدار با سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات دولت و وزارت بهداشت گفت: سلامت بدن در گرو سلامت جان است که اگر اینطور نبود توصیه‌ها نیز ثمری نداشت.

  وی ادامه داد: بیشتر بیماری‌ها مربوط به دستگاه گوارش است که علت آن بدخوری و پرخوری است و موجب شده ۸۰ درصد بیماری‌ها را شامل خود کند.

  این مرجع تقلید با اشاره به مزیت‌های روزه گرفتن در ماه رمضان اظهار داشت: برخی افراد با فرارسیدن ماه مبارک رمضان غصه می‌خورند ولی نمی‌دانند که این ماه مبارک ماه درمان است که بسیاری از بیماری‌ها را از بدن انسان دفع می‌کند.

  آیت‌الله جوادی آملی افزود: طول عمر با کم‌خوری و درست خوردن به دست می‌آید و اگر انسان مختصر اراده‌ای داشته باشد می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را با درست مصرف کردن موادغذایی برطرف کند.

  وی با بیان اینکه بیماری‌های مشترک انسان و دام کم نیست، تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم فضیلت‌های انسان و فرشتگان هم مقدار کمی ندارد؛ همایش‌های زیادی برای آسیب‌شناسی بیماری‌های انسان و دام گرفته می‌شود ولی کنگره‌هایی نیز باید برای فضیلت‌های مشترک انسان و فرشتگان برگزار شود که متاسفانه جای خالی آن را شاهد هستیم.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه سلامت جسمی ما به سلامت عقل مرتبط است، خاطرنشان کرد: وقتی این ماه مبارک رمضان فرامی‌رسد باید خوشحال باشیم چون جامعه بیمار ما در این ماه بهبود پیدا می‌کند.

  آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: بیمارستان‌ها، دادگستری‌ها و... بیش از مساجد و حسینیه‌ها پر است و روزانه ۱۳ تا ۱۴ میلیون نفر با دستگاه قضا سروکار دارند که این آمار‌ها نشان می‌دهد بخش اعظمی از خانواده‌ها دچار این مشکل هستند ولی باید توجه کنیم نه زندان و نه دستگاه قضا راه حل مشکلات جامعه خواهند بود.

  وی یادآور شد: بیماری مثل غده سرطان آبروبر نیست ولی اختلاس کردن، حق بیت‌المال را خوردن، بازی کردن با آبروی مردم و گرفتن آزادی از آنها آبروی افراد و چند نسل بعد از آنها را خواهد برد.

  این مرجع تقلید در پایان ابراز داشت: در ایام هفته سلامت باید به سلامت روح نیز توجه ویژه‌ای داشت.

   

  جامعه خانواده زندان سرطان مشکلات
  • ناشناس
   پاسخ

   آب احتمالا ازسرچشمه گل است نه گل

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها