• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35928

  قائم مقام سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: در راستای کاهش آلودگی هوا بهبود و اصلاح محصولات صنعتی به ویژه خودرو و همچنین ارتقای کیفیت سوخت و بهینه سازی مصرف انرژی در دو بخش خانگی و صنایع در دستور کار سال ۹۲ قرار دارد.

  به گزارش پارس ، علی محمد شاعری در گفتگو با مهر، ضمن تشریح برنامه های کاری سازمان محیط زیست در سال ۹۲، کاهش آلودگی هوا را یکی از اولویت های اصلی این سازمان در سال جدید عنوان کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور لذا یکی از برنامه های جدی ما در سازمان کاهش آلودگی هوا خواهد بود.

  قائم مقام سازمان حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: در راستای موضوع کاهش آلودگی هوا بهبود و اصلاح محصولات صنعتی و همچنین ارتقای کیفیت سوخت و بهینه سازی مصرف انرژی در دو بخش خانگی و صنایع در دستور کار سال ۹۲ قرار دارد.

  به گفته وی، در سال ۹۱ اقداماتی در راستای کاهش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور از جمله شهر تهران انجام شد اما کافی نیست و باید این اقدامات در سال جدید نیز با جدیت بیشتر صورت پذیرد.

  ابلاغ استانداردهای آب سالم به دستگاههای مختلف

  شاعری یکی دیگر از اولویتهای کاری معاونت انسانی سازمان محیط زیست را بحث کیفیت آب سالم عنوان کرد: در سال جدید موضوع آب سالم و حفاظت از کیفیت در تامین آب سالم برای شهروندان در دستور کار قرار دارد که در این راستا است که استانداردهایی تعریف شد و این استانداردها به سازمان های مختلف ابلاغ شده است.

  قائم مقام سازمان محیط زیست همچنین کاهش صنایع آلاینده را یکی دیگر از اولویت های این مرکز اعلام کرد و گفت: کاهش صنایع آلاینده در سال ۹۱ یکی از موضوعات مهمی بود که ما پیگیر آن بودیم و امسال نیز با جدیت موضوع کاهش صنایع آلاینده پیگیری خواهد شد تا شاهد وجود صنایع پاک در کشور باشیم.

  برگزاری جشن دفع زباله های بهداشتی زباله ها در ۸ کلانشهر همزمان با روز زمین پاک

  معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین با اشاره به دیگر برنامه های این معاونت در سال جاری اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه روز زمین پاک قرار داریم و هر ساله روز دوم اردیبهشت ماه را به عنوان این روز می نامیم لذا امسال جشن دفع بهداشتی صد درصدی زباله های خانگی کلانشهرها را برگزار خواهیم کرد.

  به گفته شاعری، همزمان با روز زمین پاک جشن دفع بهداشتی در هشت کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، تبریز، اهواز، اراک و البرز برگزار و این شهرها مجهز به سیستم دفع بهداشت زباله می شوند.

  آلودگی هوا اصفهان انرژی حفاظت از محیط زیست خودرو روز زمین شهر تهران محیط زیست مشهد معاون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها