• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35889

  رییس مرکز اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام آخرین وضعیت امدادرسانی در مناطق زلزله زده، گفت: تا کنون ۶۰ مورد پس لرزه بالای ۲.۵ ریشتر در این مناطق رخ داده است.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، ایرانمنش با اشاره به اینکه از شب گذشته تا صبح امروز ۲۰ پس لرزه بیش از ۴ ریشتری نیز در مناطق زلزله زده رخ داده است، گفت: عملیات امداد و نجات از لحظات اولیه زلزله در منطقه آغاز شد.

  به گفته وی، عوامل امدادی استان های هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، خوزستان و فارس به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و کل منطقه را برای جست وجو و اکتشاف تحت پوشش قرار دادند.

  رییس مرکز اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور خاطر نشان کرد: شمار تلفات این زلزله تا کنون ۳۷ نفر بوده و ۸۵۰ نفر نیز آسیب دیده اند که به مراکز درمانی منتقل شده اند.

  ایرانمنش با بیان اینکه اسکان موقت زلزله زدگان شب گذشته به اتمام رسید، افزود: کار اکتشاف اجساد نیمه شب گذشته به اتمام رسید و تا این لحظه اطلاعاتی از افراد دیگری که ممکن است زیر آوار باقی مانده باشند، نداریم.

  وی با بیان اینکه امدادرسانی همچنان ادامه دارد، یادآور شد: نیازهای اولیه هموطنان شامل چادر، پتو، آب آشامیدنی و مواد غذایی به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

  به گزارش ایسنا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی نیز، اعلام کرد: تاسیسات پارس جنوبی و شمالی بر اثر زمین لرزه شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر هیچ آسیبی ندیده است.

   

  استان بوشهر امداد و نجات پارس جنوبی پوشش چهارمحال و بختیاری زلزله زمین مدیریت بحران مراکز درمانی مواد غذایی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها