• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35872

  اودری توتو بازیگر فرانسوی که بیش از همه با فیلم «آملی» شهرت دارد، اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن را به عهده خواهد داشت.

  به گزارش پارس به نقل از خبرآنلاین، مراسم افتتاحیه این دوره جشنواره کن ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) و مراسم اختتامیه ۲۶ مه (۵ خرداد) برگزار می شود.

  شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن با اولین نمایش جهانی درام « گتسبی بزرگ» به کارگردانی باز لورمان آغاز می شود. استیون اسپیلبرگ رئیس هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره را به عهده دارد.

  « آملی» به کارگردانی ژان پی یر ژونه سال ۲۰۰۱ ساخته شد. اودری توتو در این فیلم که داستان آن در مونمارتر روی می دهد، نقش یک پیشخدمت خجالتی را بازی می کند که می کوشد زندگی برای اطرافیانش بهتر شود. « آملی» هم با موفقیت تجاری روبرو شد و هم منتقدان از آن استقبال کردند.

  « L&#;۳۹; Ecume des Jours» تازه ترین فیلم توتو به کارگردانی میشل گوندری ماه آینده در فرانسه اکران می شود.

  سال گذشته درام « ترز د» با بازی توتو و ژیل للوش فیلم اختتامیه جشنواره کن بود. « ترز د» که آخرین فیلم کلود میلر فیلمساز فقید فرانسوی است، بر مبنای رمان « ترز دکی رو» نوشته فرانسوا موریاک ساخته شده است.

  پارسال بره نیس بژو بازیگر فیلم برنده اسکار « هنرمند» که در « گذشته» تازه ترین ساخته اصغر فرهادی نیز بازی کرده، مجری مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره کن بود.

  استیون اسپیلبرگ اصغر فرهادی بازی جشنواره فیلم کن رمان فرانسه raquo laquo مراسم جشنواره

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها