• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35859

  مازراتی یک هفته پیش از رونمایی مدل گیبلی، تصاویری از این خودرو را منتشر کرد. گیبلی سدان چهار در جدید کارخانه ایتالیایی است که با سری ۵ ب ام و رقابت می‌کند و برای اولین بار در تاریخ مازراتی با موتور دیزل هم عرضه می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از خودرو، گیبلی در واقع یک کواتروپورته کوچک با ظاهری اسپرت تر است. شباهت دو مدل مازراتی انکارناپذیر است. با این حال در نگاهی جزیی تر سپر جلو گیبلی از کواتروپورته جدید کمی باریک تر است، چراغ هایش کمی اسپرت تر و گلگیرهایش کمی عضلانی تر است.

  شباهت ها بین دو مدل در داخل خودرو ادامه دارد. فرمان، کنسول و پنل جلو گیبلی کاملاً به برادر بزرگترش شبیه است. شباهت تنها به ظاهر دو خودرو محدود نمی شود بلکه از نظر فنی هم گیبلی بر ساختاری مشابه با کواتروپورته ساخته می شود.

  طراحی گیبلی کار لورنزو راماچیوتی، طراح ایتالیایی است. راماچیوتی به خاطر طراحی فراری های مشهور دهه نود و سال های ۲۰۰۰ و همینطور مازراتی گرن تورزیمو در سال ۲۰۰۷، آلفارومئو جولیتا در سال ۲۰۱۰، کانسپت مازراتی کابونگ در سال ۲۰۱۱ و کانسپت آلفارومئو۴ سی و بسیاری از خودروهای ایتالیایی دیگر مشهور است.

  مازراتی می خواهد در دوسال آینده فروش خود را از ۶۲۸۸ دستگاه کنونی به پنجاه هزار دستگاه در سال برساند. بیشتر بار این برنامه بلندپروازانه بر دوش گیبلی خواهد بود و برای این کار باید با ب ام و سری ۵، مرسدس بنز کلاس ائی، پورشه پانامرا، آئودی A۶، کادیلاک سی تی اس و جگوار اکس اف آر رقابت کند.

  یک موتور شش سیلندر توربوشارژ سه لیتری بنزینی و یک موتور شش سیلندر سه لیتری توربو دیزل برای این خودرو در نظر گرفته شده است. آمار رسمی از نیروی موتورها اعلام نشده اما گفته می شود موتور دیزل همان موتوری است که در لانچیا تما و جیپ چروکی (مدل اروپایی) عرضه شده است.

  حدس زده می شود قدرت موتور بنزینی هم بین ۴۱۰ تا ۴۱۶ اسب بخار باشد. همینطور قرار است مازراتی موتوری هشت سیلندر هم در آینده با گیبلی عرضه کند که احتمال داده می شود قدرتش ۵۲۳ اسب بخار باشد. نیروی موتور به چرخ های عقب منتقل می شود اما خریداران با قیمت بیشتر می توانند ماشین دو دیفرانسیل سفارش دهند.

  قیمت گیبلی از ۷۰ هزار یورو شروع می شود. عرضه این خودرو از تابستان آینده در اروپا آغاز خواهد شد و به سرعت بعد از اروپا در آمریکا، بزرگترین بازار مازراتی، فروخته می شود. قیمت خودرو در بازار آمریکا هنوز اعلام نشده است.

   

  خودرو رقابت قیمت خودرو در بازار یورو منتشر تصاویر رسمی موتور مازراتی گیبلی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها