• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35693

  ماموران پلیس آگاهی دو جوان زورگیر را حین زورگیری از یک مرد در قیطریه دستگیر کردند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، مأموران کلانتری تجریش درساعت پنج بامداد روز ۲۹ اسفندماه سال گذشته حین گشت زنی در ۳۵ متری قیطریه میدان کتابی درحالی متوجه درگیری دو تن با راننده یک دستگاه خودرو پراید شدند که در صحنه درگیری، دو جوان چاقو و قمه به دست داشته و راننده پراید نیز خونریزی شدیدی داشت.

  در ادامه مأموران کلانتری هر دو جوان مسلح به سلاح سرد را دستگیر کرده و راننده پراید نیز به مأموران اعلام کرد که سارقان قصد داشتند تا ضمن تهدید و ضرب و جرح وی، اقدام به سرقت خودرو پراید کنند.

  در ادامه با دستگیری دو متهم به نام های « وحید - ر» متولد ۱۳۷۱ و « مصطفی - س» متولد ۱۳۶۷ و اعترافات اولیه آنان، پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  راننده پراید نیز پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در میدان توحید، دو تن به عنوان مسافر دربست از من خواستند تا آنها را به پارک قیطریه برسانم، اما هنوز مدت زیادی از حرکت ماشین نگذشته بود که ناگهان این دو تن که در صندلی عقب ماشین نشسته بودند، با تهدید چاقو و قمه به سمت من حمله ور شده و در مرحله اول اقدام به سرقت مبلغ ۱۱۰ هزار تومان و گوشی تلفن همراهم کردند و در حالی که تصور می کردم آنان با سرقت گوشی تلفن همراه و پول از ماشین پیاده خواهند شد. آنان تصمیم داشتند ماشین را نیز سرقت کنند که دیگر تصمیم به مقاومت در برابر آنان گرفتم.

  راننده پراید با اشاره به سابقه تمرین در رشته های رزمی به ویژه رشته کنگ فو، به کارآگاهان گفت: زمانی که متوجه شدم سارقان قصد دارند تا ماشین مرا نیز سرقت کنند، تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن مانع از این کار شده و به همین علت و با وجود آن که هر دو سارق چاقو و قمه به دست داشتند، با استفاده از فنون رزمی با آنها درگیر شدم و در کشاکش درگیری، آنان چندین ضربه با چاقو و قمه به دست و سرم وارد کردند که باعث خونریزی شدیدی شد که در همین زمان، مأموران کلانتری با مشاهده صحنه درگیری مرا از دست آنان نجات داده و هر دوی آنان را نیز دستگیر کردند.

  در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعترافات متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمان در همان شب دستگیری و به صورت زنجیره ای اقدام به زورگیری در پوشش مسافر کرده و شاکی پرونده، چهارمین فردی است که متهمان قصد داشتند تا علاوه بر سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراه، این بار اقدام به سرقت خودروی وی نیز کنند که با توجه به اطلاعات بدست آمده و بررسی شکایت های مشابه، کارآگاهان سه مالباخته دیگر که توسط متهمان مورد زورگیری قرار گرفته بودند را شناسایی کردند و هر سه مالباخته، پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی متهمان را مورد شناسایی قرار دادند.

  به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان در خصوص زورگیری تحت عنوان مسافر، قرار بازداشت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

  وی از کلیه شکات که در اواخر سال گذشته و به ویژه در مناطق شمال و شمال غرب تهران مورد زورگیری قرار گرفته اند خواست تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان تجریش خیابان نیاوران سه راه یاسر مراجعه کنند.

  پلیس آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ پوشش پول تلفن تلفن همراه خودرو سرقت متهمان قیطریه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها