• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35637

  نایب رییس شورای شهر تهران با اعلام حضور در دوره چهارم انتخابات شورای شهر تهران گفت: باید منتظر یک ائتلاف فراگیر به سرلیستی مهدی چمران باشیم.

  به گزارش پارس ، حسن بیادی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه ستادهای مردمی وی از چندی قبل آغاز به کار کرده اند گفت: تشکیل ستاد انتخاباتی از لوازم طبیعی برگزاری هر انتخاباتی است و هم اکنون هم گروهی از رفقا و هم فکران من اعلام کرده اند که در انتخابات کلان شهر تهران حضور پیدا می کنند.

  وی با اشاره به پیچیدگی های لوازم انتخابات در شهر تهران، گفت: همه باید برای یک ائتلاف فراگیر با سرلیستی مهدی چمران آماده باشیم. هرچند که ائتلاف آبادگران ایران اسلامی نیز احتمالا یک لیست جداگانه برای انتخابات شوراها ارائه می کنند.

  وی افزود: ائتلاف آبادگران ایران اسلامی از ۱۱ گروه تشکیل شده و قرار است همایشی برگزار کرده و لیست جداگانه ای ارائه کنند.

  به گفته بیادی یک لیست منتسب به مهدی چمران رییس شورای شهر تهران وجود دارد که درباره اعضای آن خودش تصمیم می گیرد و البته از مشورت احزاب دیگر نیز استفاده می کند.

  نایب رییس شورای شهر تهران ضمن اظهار بی اطلاعی از مفاد لیست چمران اظهار کرد: هر یک از اعضای شورای شهر سوم که نامزد انتخابات شوند، رییس شورا نظر مثبتی درباره آنها دارد.

  بیادی یادآور شد: لیست شورای شهر تهران ۳۱ نفره خواهد بود و قرار نیست انتخابات پایتخت در تهران و ری جداگانه برگزار شود چرا که تفکر جدایی ری نفس های آخر خود را می کشد.

  شکیب: هفته آینده همه چیز معلوم می شود

  حمزه شکیب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران هم که پیش از این اعلام کرده بود در انتخابات شوراها شرکت نمی کند، اینبار در پاسخ به ایسنا، در این باره، از اظهار نظر خودداری کرد.

  شکیب در پاسخ به اینکه آیا چمران از وی برای حضور در ائتلاف دعوت کرده است؟ گفت: این موضوع را از آقای چمران سوال کنید من در این باره اظهار نظر نمی کنم ضمن اینکه هفته آینده ثبت نام نامزدهای شورای شهر آغاز می شود و همه چیز مشخص خواهد شد.

  حضور دانشجو در لیست ائتلاف اعضای شورای شهر سوم

  خسرو دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران هم در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام حضور در انتخابات شوراها به عنوان کاندیدای شورای شهر تهران، درباره حضور در لیست مهدی چمران گفت: بهتر است لیست ها را به نام فرد خاصی منتسب نکنیم. اعضای شورای شهر سوم بنا دارند در یک ائتلاف در انتخابات پیش روی شوراها شرکت کنند.

  هادی ساعی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران هم در گفت و گو با ایسنا از کاندیداتوری خود برای شورای چهارم خبر داد و گفت: هنوز مشخص نیست که در لیست ائتلاف اصلاح طلبان حضور داشته باشم اما دوست ندارم خود را به یک گروه خاص منتسب کنم. همه مردم برای قهرمانی من دعا کردند بنابراین من هم خود را ملی می دانم و ملی فکر می کنم. هرچند که دیدگاه های شخصی خاص خود را دارم اما به خاطر مردم آنها را بیان نمی کنم.

  ساعی اعلام کرد که احتمالا در چند لیست حضور خواهد داشت و اگر زمینه این موضوع فراهم نشود، به صورت مستقل در انتخابات شرکت خواهد کرد.

  مهدی چمران رییس شورای شهر تهران هم که پیش از این به ایسنا گفته بود حضور در انتخابات شورای شهر برای وی جدی تر از ریاست جمهوری است، صبح امروز بار دیگر اعلام کرد که ستادهای انتخاباتی مردمی وی قبل از ایام نوروز فعال شده بود و هم اکنون نیز برای انتخابات شوراها این ستاد ها به کار خود ادامه می دهند.

  وی بار دیگر اعلام کرد که فعلا درباره انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر نمی کند و به موقع در این باره صحبت خواهد کرد.

  علیرضا دبیر عضو هیات رییسه شورای شهر تهران نیز در گفت و گو با ایسنا، اعلام کرد که هنوز تصمیم قطعی در باره حضوردر انتخابات نگرفته است.

  به گزارش ایسنا، مرتضی طلایی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران هم سال گذشته درباره حضور خود در انتخابات اعلام کرده بود که هنوز در این باره تصمیم نهایی نگرفته است اما اگر حضور وی در این عرصه مثمر ثمر باشد، کاندیدای دوره چهارم هم خواهد شد.

  افزون بر این معصومه آباد رییس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران از دیگر اعضای شورای شهر بود که اعلام کرد هنوز تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته و با وی مذاکره ای برای حضور در ائتلاف صورت نگرفته است.

  آباد خاطرنشان کرد که حدود یک هفته تا زمان ثبت نام کاندیداها زمان باقی است و در هفت روز آینده فرصت کافی برای تصمیم گیری در این باره دارد.

  معصومه ابتکار رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران هم در گفت و گو با ایسنا، اعلام کرد که هنوز تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته و به شوخی گفت فعلا کسی از من برای حضور در لیست دعوت نکرده است.

  به گزارش ایسنا؛ احمد شیبانی کهنسالترین عضو شورای شهر تهران هم پیش از نوروز اعلام کرده بود که در چهارمین دوره انتخابات شوراها به عنوان کاندیدا شرکت خواهد کرد و گفته بود حتی اگر در هیچ لیستی از او دعوت نشود، به صورت مستقل در انتخابات حضور می یابد.

  پروین احمدی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و خواهر رییس جمهور هم که در سومین انتخابات شورای شهر تهران از لیست نزدیک به دولت موسوم به رایحه خوش خدمت به شورا راه یافته است در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد که هنوز تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات پیش روی شورای شهر تهران نگرفته و تا زمان ثبت نام کاندیداها در این باره تصمیم گیری می کند.

  همچنین محمد علی نجفی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز اعلام کرده است که در انتخابات دور چهارم شورای شهر تهران حضور نخواهد داشت.

  به گزارش ایسنا، به این ترتیب تاکنون رسول خادم، حبیب کاشانی و احمد مسجد جامعی چند عضو شورای سوم هستند که هنوز درباره حضور در انتخابات چهارم اظهار نظر نکرده اند.

  چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۴ خرداد ماه امسال همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور برپا می شود. با توجه به افزایش جمعیت کلان شهر تهران، برابر قانون ۱۶ نفر در شمار اعضای شورای شهر چهارم افزوده خواهد شد و به این ترتیب پارلمان شهری پایتخت امسال شاهد حضور ۳۱ کرسی خواهد بود.

  اعضای شورای شهر سوم تا پایان شهریور ماه موظف به تشکیل جلسه هستند و پس از آن کرسی های خود را به نمایندگان جدید واگذار می کنند.

  اصلاح طلبان انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ایام نوروز پایتخت حبیب کاشانی شورای شهر تهران کمیسیون برنامه و بودجه مهدی چمران نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها