• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35451

  ابوالفضل زرویی نصر‌آباد که از شامگاه شنبه (۱۷ فروردین‌ماه) به‌دلیل سکته‌ی قلبی در بیمارستان بستری است، اکنون وضعیت جسمی مناسبی ندارد و در حال مداواست.

  به گزارش پارس ، محمد زرویی نصرآباد - برادر این طنزپرداز - در گفت وگو با (ایسنا) ، با اشاره به نامناسب بودن وضعیت جسمی او، گفت: برادرم شنبه شب به علت سکته ی قلبی در بیمارستان امیرالمؤمنین و در بخش سی سی یو بستری شد، اما بعد او را به بیمارستان کسرا منتقل کردیم. اکنون هم در این بیمارستان بستری است و پزشکان در حال انجام آزمایش های اولیه هستند.

  او درباره ی وضعیت جسمی زرویی گفت: ایشان اکنون به هوش هستند و صحبت می کنند؛ اما وضعیت جسمی شان خیلی خوب نیست و پزشکان در حال بررسی هستند که ببینند آیا او به آنژیو یا چه معالجه ی دیگری نیاز دارد.

  به گزارش ایسنا، ابوالفضل زرویی نصرآباد، شاعر، پژوهشگر و طنزپرداز، متولد ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۸، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است. او از سال ۱۳۶۸ فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی خود را با نشریات آغاز کرده است. این طنزپرداز در آثار طنزش از شهرت هایی مانند: ملانصرالدین، چغندر میرزا، ننه قمر، کلثوم ننه، آمیز ممتقی، میرزا یحیی و عبدل استفاده کرده است.

  از آثار منتشرشده ی ابوالفضل زرویی نصرآباد این عنوان ها هستند: تذکرةالمقامات، افسانه های امروزی، وقایع نامه ی طنز ایران (کار مشترک با فریبا فرشادمهر) ، کتاب گویای « بامعرفت های عالم» ، « رفوزه ها» (مجموعه ی شعر طنز) ، « حدیث قند» (مجموعه ی مقاله درباره ی طنز) و مجموعه ی طنز « غلاغه به خونه ش نرسید» .

  زرویی که مدتی سردبیر ماهنامه ی « گل آقا» بوده، پایه گذار و مدیر دفتر طنز حوزه ی هنری هم بوده است.

  ایران بیمارستان زبان و ادبیات فارسی شعر قند کارشناسی ارشد وضعیت ابوالفضل زرویی نصرآباد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها