• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35397

  پس از ناکامی شبکه تلویزیونی «بی بی سی فارسی» در «بله» گرفتن از هوشنگ ابتهاج، این بار نوبت روزنامه «شرق» بود تا به این شاعر حمله کند!

  به گزارش پارس به نقل از جهان، رسانه فارسی زبان سلطنتی انگلستان، چندی پیش اقدام به پخش مستندی درباره هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) نمود. اما بی بی سی در این مستند نتوانست از ابتهاج حرفی را علیه ایران دریافت کند. هر چند که این شبکه با الصاق برخی تصاویر آرشیوی سعی کرد به هدف خودش نزدیک شود.

  اما نکته قابل تأمل این است که درست چند روز پس از ناکامی بنگاه سخن پراکنی انگلیس در بله گرفتن از ابتهاج، روزنامه شرق در یادداشتی به بهانه نقد کتاب گفت و گو با سایه، حملات شدیدی را متوجه این شاعر کرد!

  روزنامه شرق در این مطلب نوشت: « شعر سایه در همه ادوار تاریخ معاصر وامدار سلطه های آشکار نظام فرهنگی است که با نوعی استبداد فکری و زبانی همراه است» و

  در بخش دیگری از این یادداشت به قلم نویسنده شرق آمده است: « [سایه] هرگاه که بخواهد لب به سخن می گشاید و هر گاه نخواهد با وجود قول و قرارهای قبلی حتی یک کلمه از خود و دیگران نمی گوید و این رفتار غیر دموکراتیک در نهمین دهه زندگی همچنان با او است. »

  انگلیس ایران بی بی سی جهان رسانه شبکه تلویزیونی شعر شرق ناکامی سایه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها