به گزارش پارس ، حسن طریقت منفرد در گفت و گو با فارس، افزود: برنامه پزشک خانواده در دو استان فارس و مازندران شروع شده بود و امسال نیز در ۷استان دیگر شامل خوزستان، قزوین، یزد، ْ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی کلید خورده است که فردا طی مراسمی به حضور رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح می شود و مردم متوجه جدیت ما در اجرای این برنامه می شوند.

وی در مورد تغییر برخی مسئولان ستادی وزارت بهداشت نیز توضیح داد: اتفاق خاصی نیفتاده است، ما یک معاون بهداشتی را عوض کردیم که به دلیل دو شغله بودن معاون قبلی، خود وی تمایل نداشت که مشکلات قانونی پیدا کند و دوست داشت برود.

وی گفت: معاون دارویی (رئیس سازمان غذا و دارو) نیز بازنشسته بود و مجوز سالانه داشت که آخر اسفند مجوزش به آخر رسیده بود. در مورد معاون آموزشی نیز چون در گذشته معاونت آموزشی و شورای آموزش تخصصی در یکجا بود اما بعداً جدا شده بود و دو مسئول داشت، مسئول سابق شورای تخصصی آموزش پزشکی به علت بورس تحصیلی که داشت می خواست که برود به همین علت دوباره این دو بخش را در هم ادغام کردیم و دکتر عین اللهی که سابقاً نیز معاون آموزشی وزارت بهداشت بود مسئولیت هر دو واحد ادغام شده را به عهده گرفت.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش فارس که آیا تغییرات مدیریتی دیگری در ستاد وزارت بهداشت در راه است یا نه گفت: بالاخره وزارت بهداشت وظایف بسیار سنگین و وقت کمی دارد و طبیعی است افرادی که می خواهند با این وزارتخانه همکاری کنند باید متناسب با سرعت و فرصت کم و وظیفه سنگینی که داریم کار کنند، بنابراین برخی دیگر از مسئولان وزارت بهداشت که نمی توانند در این موقعیت کار کنند ممکن است نیاز به استراحت داشته باشند که در این صورت دیگر رفتن آنها تقصیر ما نیست.

وی به تغییراتی که در آینده رخ می دهد اشاره ای نکرد اما گفت: البته اتفاق خاصی نیفتاده است، ضمن اینکه بقیه تغییراتی که در زیرمجموعه معاونتها صورت گرفته است، به من ارتباطی ندارد و خود معاونتها اختیار دارند که اعمال مدیریت کنند.