به گزارش پارس به نقل از فارس، مجتبی عبدالهی در مراسم افتتاح و واگذاری خودروهای سنگین و جدید به ناوگان شهری، اظهارداشت: پیگیری های زیادی برای تجهیز امکانات لازم برای جمع آوری زباله در شهر تهران از سال گذشته صورت گرفت.

وی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده ماشین های تخصصی و سنگین از جمله لودر، بولدوزر و بیل مکانیکی و همچنین خودروهای تخصصی و جمع آوری زباله، جدول شور، مخزن شور و جاروکشی تهیه شد.

عبدالهی خاطرنشان کرد: به زودی خودروهای تهیه شده در اختیار سازمان پسماند در ۲۲ منطقه تهران قرار خواهد گرفت و این درحالی است که بیش از ۱۵۰ خودروی تخصصی و ۵۰ خودروی سنگین برای شهر تهران خریداری شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اضافه کرد: تولید روزانه زباله در تهران بین ۶ تا ۷ هزار تن است که در ایام آخر سال (۲۸ و ۲۹ اسفند) این رقم به ۱۲ هزار تن زباله خشک و تر رسید.

عبدالهی با تاکید بر اینکه کشور ما یکی از کشورهایی است که سرانه تولید زباله آن از نرم بین المللی بیشتر است گفت: در این زمینه باید شهروندان و مردم تلاش بیشتری کنند تا در کاهش زباله موفق باشیم.

وی تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی تولید زباله در تهران به ۴.۵ الی ۵ تن کاهش یافت که امیدواریم شهروندان تهرانی درخصوص تفکیک زباله از مبداء نیز همکاری خوبی را داشته باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان داشت: سال گذشته دستمزد و حقوق کارگران رقم قابل قبولی بود ضمن اینکه امکانات خوبی نیز برای آنها تعریف شده بود که امسال نیز در این زمینه برنامه های خوبی پیش بینی شده است.

وی درخصوص اعتبارات خرید خودروهای سنگین و تخصصی برای ناوگان شهری جهت جمع آوری زباله و شستشوی جداول گفت: حدود ۳۵ میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است که مبلغ ۱۵ میلیارد تومان مربوط به خودروهای سنگین و ۲۰ میلیارد تومان مربوط به خودروهای تخصصی است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های اصلی شهرداری تهران و حوزه معاونت خدمات شهری، توجه به تولیدات داخلی است ضمن اینکه بسیاری از خودروهایی که برای تجهیز ناوگان شهری خریداری شده است از تولیدات داخلی است.