به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به منظور استقبال از نوروز، طراحی، ساخت و نصب آثار حجمی و مجسمه های شهری در دستور اداره حجم سازمان زیباسازی قرار گرفته و پس از بررسی و انتخاب، آثار منتخب در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نصب می شود.

آثار برگزیده از طریق اعلام فراخوان استقبال از بهار انتخاب شده و علاوه بر این برخی از آثار منتخب سومین دوسالانه مجسمه های شهری از اول بهمن ماه در تهران نصب شده و کار اکران آنها تا آخر اسفند ماه ادامه دارد.

برگزاری جشنواره تخم مرغ های رنگی یکی دیگر از فعالیت های سازمان زیباسازی برای بهبود چهره شهر در طرح استقبال از نوروز است که در آن گروه های هنری منتخب همزمان در سه مکان به تزیین احجام تخم مرغی ۱.۵ متری می پردازند، این احجام در ایام نوروز در سطح شهر تهران به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره تزیین تخم مرغ های نوروزی در قالب طرح استقبال از نوروز ۹۲ و با هدف ترویج سنت های بومی و ایرانی برای ایجاد شور و نشاط در جامعه از طریق مشارکت هنرمندان رشته های تجسمی، خلق آثار هنری مردمی و بهبود فضاهای شهری برگزار می شود.

جشنواره تخم مرغ های رنگی ۲۴ و ۲۵ اسفند ماه در بوستان پرواز در منطقه ۲، بوستان شهر در منطقه ۱۲ و بوستان نوروز برگزار می شود.