به گزارش پارس به نقل از فارس از بندرعباس، همایون امیرزاده در نشست هماهنگی جشنواره خلیج فارس با بیان اینکه وزارت ارشاد سعی دارد جشنواره پیش روی خلیج فارس را با کیفیت تر از هر سال برگزار کند، اظهار داشت: در حال حاضر استان های مختلف حداقل برگزاری یک بخش از جشنواره خلیج فارس را به عهده دارند.

وی ادامه داد: روند در این راستا به نحوی است که تا قبل از هشتم اردی بهشت ماه تمامی برگزیدگان جشنواره های مختلف در استان ها معرفی و برگزیدگان برای مراسم نهایی طی روز دهم در بندرعباس حاضر می شوند.

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس اضافه کرد: رویکرد اصلی و محوری جشنواره خلیج فارس طی سال جاری تقویت شده به نحوی که از این به بعد با همکاری وزارت امور خارجه خلیج فارس به عنوان یک محور و برنامه جداگانه در کنار تمامی فعالیت های فرهنگی ایران در خارج از کشور ارائه می شود.

وی ادامه داد: جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس در حال حاضر در ۳۶ رشته و در اغلب استان ها در حال برگزاری است.

به گفته امیرزاده، هرمزگان در این دور علاوه بر میزبانی مراسم اصلی و اختتامیه، میزبانی و برگزاری مسابقات عکاسی و پژوهش های دریایی را به عهده دارد.

وی افزود: به عنوان نمونه استان هایی همانند آذربایجان شرقی و غربی، چهار محال بختیاری و تهران به ترتیب برگزاری جشنواره های پیامک ادبی خلیج فارس، شعر آذری خلیج فارس و رسانه ها و خبرگزاری های خلیج فارس را به عهده دارند.

امیرزاده با بیان اینکه بخش پایانی جشنواره امسال متنو ع تر و پربارتر از هر سال برگزار خواهد شد، افزود: حضور مقامات و هنرمندان و نخبگان در این مراسم به طور ویژه دیده شده است.

رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس از برگزاری مراسم بزرگداشت نام خلیج فارس همزمان با دهم اردی بهشت در ۲۰ نقطه از جهان و همچنین از اعلام آمادگی سالار عقیلی و حسام الدین سراج برای حضور در این جشنواره خبر داد.

به گفته رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس، شناسایی و تجلیل از خالقان آثار برتر و فاخر فرهنگی، هنری، ادبی، علمی، پژوهشی و تاریخی از جمله اهداف دیگر جشنواره خلیج فارس است.

امیرزاده با بیان اینکه ایران در منطقه همواره سیاست گفت وگو و ارتباط و احترام متقابل را با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس دنبال می کند، اظهار امیدواری کرد، معرفی هر چه بیشتر تاریخچه و جایگاه خلیج فارس بتواند در نزدیک شدن کشورهای منطقه به هم کمک کند.

مراسم پایانی سومین جشنواره بین المللی خلیج فارس همزمان با روز دهم اردیبهشت که با نام خلیج فارس در تقویم ملی نامگذاری شده است برگزار می شود.