به گزارش پارس دکتر حسین توکلی در گفت وگو با (ایسنا) ، با اشاره به اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در هفته سوم اردیبهشت ماه به صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org، گفت: بر این اساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ۴۸ ساعت قبل از انتشار کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی با اشاره به نحوه انتخاب رشته مجازین، افزود: مجازین انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد می توانند حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل های امتحانی مجاز را به ترتیب تقدم علاقه در فرم مربوطه انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به ثبت نام ۸۹۶ هزار ۴۴ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲، زمان اعلام نتایج نهایی این آزمون را هفته اول شهریور ماه اعلام کرد.

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در ۲۶ فروردین

توکلی در ادامه از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در ۲۶ فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش خبر داد و گفت: با توجه به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته از ۲۴ فروردین ماه، داوطلبان می توانند با مطالعه دقیق آن نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل از میان کد رشته محل های امتحانی مربوطه اقدام کنند.

وی با اشاره به مهلت انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری، گفت: انتخاب رشته داوطلبان طی روزهای ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ماه انجام می شود.