• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34654

  معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال شرایط صدور شناسنامه مکانیزه برای متقاضیان را اعلام کرد.

  به گزارش پارس محسن کرمی در گفت وگو با خبرنگار « اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با بیان اینکه صدور شناسنامه های قدیمی از چند سال قبل متوقف شده است، گفت: هم اکنون برای هر یک از هموطنانی که خواستار صدور شناسنامه المثنی باشند، شناسنامه مکانیزه صادر می شود.

  وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اسناد سازمان ثبت احوال به صورت الکترونیک آرشیو شده است، گفت: به این ترتیب امکان صدور شناسنامه از طریق آرشیو الکترونیکی در سراسر کشور ایجاد شده است و این امکان تا نیمه اول سال آینده و با اتمام پروژه آرشیو الکترونیک در کلیه شهرها فراهم خواهد شد.

  معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال درباره شرایط صدور شناسنامه مکانیزه، توضیح داد: برای هموطنانی که به سن ۱۵ سال رسیده و برای عکس دار کردن شناسنامه خود اقدام می کنند، شناسنامه های جدید و مکانیزه صادر می شود.

  کرمی خاطرنشان کرد: در صورتی که اطلاعات سجلی شناسنامه افراد تغییر کند نیز می توانند برای دریافت شناسنامه جدید به دفاتر ثبت احوال مراجعه و شناسنامه مکانیزه به جای شناسنامه قدیمی خود دریافت کنند.

  معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال یادآور شد: در صورت مفقود شدن شناسنامه نیز افراد می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال، از شناسنامه جدید و مکانیزه که دارای شاخص های ایمنی بالایی است، برخوردار شوند.

  الکترونیک دانشجویان ایران شاخص معاون ثبت افراد مکانیزه احوال صدور شناسنامه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها