برنامه‌های ۹۲ استانداری تهران در مبارزه با موادمخدر

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34647

  استاندار تهران، جمع‌آوری و درمان، آموزش و پاکسازی محلات از معتادان ولگرد را سه اقدام مهم برای ساماندهی معتادان ولگرد و خیابانی عنوان کرد.

  به گزارش پارس مرتضی تمدن در گفت وگو با خبرنگار « اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با اشاره به وضعیت استان تهران در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: مساله مواد مخدر برای همه دست اندرکاران باید به عنوان یک دغدغه جدی مطرح باشد، چرا که مواد مخدر بخشی از تلاش افرادی است که می خواهند سلامت و آینده جامعه را به خطر بیندازند.

  وی افزود: مفهوم نارضایتی من از عملکرد در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان به این معنا نیست که در این زمینه کاری انجام نشده، چرا که بر تلاش و زحمت دست اندرکاران واقف هستیم، اما نیازمند جدیت و تلاش بیشتری در این رابطه در تهران هستیم.

  تمدن درباره خبری که در آن عنوان شده بود" میانگین دسترسی به مواد مخدر در تهران به کمتر از پنج دقیقه رسیده است" ، اظهار کرد: این اظهارات حتما بر اساس یک کار تحقیقاتی و پژوهشی صورت گرفته است و اگر این گونه باشد، مسوولیت ما سنگین تر می شود.

  استاندر تهران بیان کرد: باید تلاش هایی جدی برای بهبودیافتگان در حوزه اشتغال و بازگرداندن آنها به کانون خانواده و جامعه صورت بگیرد تا این افراد به جای قبلی و آسیب هایی که گذرانده اند، بازنگردند.

  وی تاکید کرد: هر کجا که خانواده و جامعه به کمک مبارزه با مواد مخدر به کمک مسوولان آمدند، نتیجه گرفتیم، لذا باید در بحث عرضه مواد مخدر برخورد جدی داشته باشیم؛ ضمن آنکه با اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، حاشیه امن سوداگران مرگ به حداقل رسیده است.

  تمدن با بیان اینکه سه اقدام اساسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان تهران در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: جمع آوری معتادان ولگرد، اولین اقدام اساسی است و با توجه به اینکه نگهداری این افراد نیازمند مکان های مناسبی است، باید امکانات بهداشتی نیز برای نگهداری آنها فراهم شود که در چندین نقطه تهران مکان های نسبتا مناسبی را آماده کرده ایم.

  وی افزود: روزهای پایانی سال ۹۱ جمع آوری و تحویل معتادان ولگرد آغاز شد و این افراد در مراکز نگهداری که با محوریت درمان ایجاد شده اند، نگهداری می شوند.

  استاندار تهران گفت: آموزش های همگانی دومین برنامه استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و در دستور کار جدی قرار دارد.

  تمدن، سومین اقدام تهران در حوزه مبارزه با مواد مخدر را پاکسازی حاشیه ها و برخی محلات عنوان کرد که محل امنی برای سوداگران مرگ شده است.

  وی گفت: در هر شهرستان پاکسازی این محله ها انجام می شود که این برنامه پاکسازی از شهرستان های غربی استان آغاز شده و با جدیت ادامه دارد.

  استاندار تهران تصریح کرد: پس از استقرار اکیپ هایی که محلات آلوده به تجمع فروشندگان مواد مخدر را پاکسازی می کنند، شهرداری شهرهای اطراف تهران موظف هستند که این مکان ها را مناسب و زیباسازی کنند تا مامنی برای سوداگران نباشد.

  تمدن با اشاره به اینکه بخشی از افراد جامعه گرفتار این پدیده تلخ و شوم شده اند، تاکید کرد: تهران همچنان نیازمند توجه ویژه برای مبارزه با مواد مخدر است.

  استانداری تهران اشتغال تمدن جامعه خانواده دانشجویان ایران درمان روزهای پایانی سال شهرداری مبارزه با مواد مخدر
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها