• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34619

  میان فیلم‌های اکران‌شده در ایام نوروز، همانطور که پیش‌بینی می‌شد فیلم «رسوایی» ساخته مسعود ده‌نمکی بیشتر از بقیه فیلم‌ها با استقبال مردم مواجه شد. فیلم ده‌نمکی در شهرستان‌ها با استقبال قابل توجهی مواجه شد و پس از مدت‌ها سینماهای خارج از پایتخت روزهای پررونقی را با رسوایی پشت سر گذاشتند. در تهران هم فیلم ده‌نمکی علاوه بر فروش خوب در پردیس‌ها در سینماهای پایین شهر هم با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد.

  به گزارش پارس به نقل از همشهری، پس از رسوایی، فیلم های « حوض نقاشی» ساخته مازیار میری و « تهران ۱۵۰۰» به کارگردانی بهرام عظیمی با استقبال سینماروها مواجه شدند. حوض نقاشی در سینما آزادی رکورد فروش روزانه را شکست و در بقیه سینماها هم فروشش قابل قبول بود. از میزان فروش این فیلم در شهرستان ها اطلاعی در دست نیست و پخش کننده حوض نقاشی هنوز آمار فروش این فیلم در شهرستان ها را اعلام نکرده است. حوض نقاشی فیلم برگزیده تماشاگران سی ویکمین جشنواره فیلم فجر بود و انتظار می رفت که کارکرد موفقی در گیشه داشته باشد ولی تهران ۱۵۰۰ در حالی موفق به جذب مخاطب گسترده شد که تاکنون سابقه نداشته یک اثر انیمیشن بتواند به فروش قابل توجهی دست پیدا کند، به همین دلیل کمتر کسی انتظار داشت انیمیشن تهران ۱۵۰۰ در ایام نوروز بالای نیم میلیارد تومان در تهران بفروشد. « قاعده تصادف» ساخته بهنام بهزادی هم که فیلم تحسین شده سی ویکمین جشنواره فیلم فجر بود، با یک هفته تاخیر اکران عمومی شد و در تهران کمتر از فیلم های دیگر فروخت. البته جدای از دیر اکران شدن قاعده تصادف، این فیلم از سالن های کمتری نیز نسبت به دیگر فیلم های نوروزی برخوردار است.

  « رژیم طلایی» ساخته رضا سبحانی هم به سرنوشت دیگر تولیدات سال های اخیر پویا فیلم دچار شد و در ایام نوروز، پایین تر از انتظار سازندگانش فروخت. فیلم سه بعدی « آقای الف» ساخته علی عطشانی و فیلم خارجی « عشق» به کارگردانی میشائیل هانکه نیز که قرار بود در ایام نوروزی اکران عمومی شوند به نمایش درنیامدند.

  رسوایی از دو میلیارد تومان گذشت

  فروش فیلم حوض نقاشی به کارگردانی مازیار میری در تهران و شهرستان ها به ۹۰۰میلیون تومان رسید و فروش رسوایی آخرین ساخته مسعود ده نمکی از دو میلیارد تومان گذشت. غلامرضا فرجی مدیر پخش و بازاریابی مرکز خدمات سینمایی حوزه هنری گفت: استقبال مخاطبین از فیلم حوض نقاشی بسیار خوب بود. در تهران ۲۱سالن در اختیار فیلم است و در شهرستان ها ۲۶سالن به این فیلم اختصاص یافته و مجموع فروش فیلم در تهران و شهرستان ها به ۹۰۰میلیون تومان رسیده است. وی درباره تیزرهای تلویزیونی فیلم گفت: تیزرهای تلویزیونی فیلم توسط کمال تبریزی ساخته شده است که به صورت معمول از شبکه های مختلف سیما پخش شد و تیزرهای جدید فیلم حوض نقاشی از امروز از رسانه ملی پخش می شود. فرجی درباره پیش بینی فروش فیلم در روزهای آتی گفت: حوض نقاشی در روزهای آتی با اتمام سفرهای نوروزی و بازگشایی دانشگاه ها با اقبال بیشتری از سوی تماشاگران مواجه خواهد شد و به زودی به باشگاه میلیاردی ها خواهد پیوست.

  سینما آزادی ازجمله سینماهای بسیار خوب این فیلم به شمار می آید و فروش آن در صدر سالن سینمایی فیلم حوض نقاشی قراردارد. چهارشنبه فروش فیلم در تهران ۴۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان و در شب گذشته (۱۶فروردین ماه) به فروش ۴۸میلیون تومانی دست یافت. به گزارش فارس، طی اکران های نوروزی که از ۲۳اسفند ماه سال گذشته آغاز شده، فیلم سینمایی رسوایی ساخته مسعود ده نمکی با بیش از دو میلیارد تومان فروش عنوان صدرنشینی گیشه را به خود اختصاص داده است. همچنین فیلم انیمیشن تهران ۱۵۰۰ به کارگردانی بهرام عظیمی با بیش از یک میلیارد فروش در رده دوم گیشه سینماهای کشور قرار گرفته است.

  انیمیشن تهران ۱۵۰۰ به کارگردانی بهرام عظیمی که شهر تهران را در سال ۱۵۰۰شمسی به تصویر می کشد، از شخصیت و کاراکترهای بازیگران مشهور سینما (هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیرپور، محمدرضا شریفی نیا، حبیب رضایی و حسام نواب صفوی) بهره گرفته است و این بازیگران نقش های خود را دوبله کرده اند. فیلمنامه تهران ۱۵۰۰ را امیر مسعود علمداری و بهرام عظیمی با مشاوره محمد رحمانیان، پیمان معادی و حبیب رضایی نوشته اند. فیلم در ژانر کمدی است و داستان آن درباره گذشته و حال پیرمردی ۱۶۰ساله به نام اکبر آقا (مهران مدیری) است و زمان داستان ۱۵روز قبل از تحویل سال ۱۵۰۰هجری شمسی است. در سال ۱۵۰۰روبات ها در کنار مردم زندگی می کنند و آدم های پولدار می توانند با امکانات پیشرفته پزشکی تا ۱۶۰سال زندگی کنند!

  همچنین مصطفی شایسته پخش کننده فیلم سینمایی قاعده تصادف در گفت وگو با تسنیم، درخصوص میزان فروش این فیلم سینمایی تا شب گذشته گفت: قاعده تصادف ۱۵۰میلیون تومان در تهران و ۱۵میلیون تومان در شهرستان ها و جمعا ۱۶۵میلیون تومان فروش داشته است.

  ایام نوروز بهرام عظیمی پایتخت تصادف حوض نقاشی رسوایی کمال تبریزی محمدرضا شریفی نیا مسعود ده نمکی مهران مدیری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها