• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34610

  دبیر ستاد برگزاری هفته سلامت ضمن تشریح برنامه های هفته سلامت در کشور، اظهارداشت: محوری ترین برنامه این هفته، موضوع کنترل فشار خون افراد است.

  به گزارش پارس مهندس وحید رحمتی رودسری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: هفته سلامت از ۱۸ تا ۲۴ فروردین ماه جاری با تدارک برنامه های گسترده ای برگزار می شود که در اولین روز، زنگ سلامت به صورت نمادین در مدارس کشور به صدا در می آید.

  وی، تقدیر از دوستداران سلامت در روز دوم هفته سلامت (دوشنبه ۱۹ فروردین) و شرکت در مراسم پیاده روی در روز جمعه ۲۴ فروردین و همچنین عیادت از بیماران را، مهمترین برنامه های وزیر بهداشت در هفته سلامت عنوان کرد.

  رحمتی از ویزیت رایگان مردم توسط پزشکان بسیجی در هفته سلامت خبر داد و افزود: روز ۲۳ فروردین انجام خون گیری و تست فشار خون از همه ورزشکاران و قهرمانان ورزشی توسط سازمان انتقال خون انجام می شود.

  سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت در ادامه به غربالگری فشار خون در ۳۴ مرکز هلال احمر در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: راه اندازی خط ویژه مشاروه تلفنی فشار خون با همکاری سامانه برکت تل (۸۹۹۹) در هفته سلامت، یکی دیگر از برنامه ها در این هفته است.

  وی از فشارخون به عنوان منشاء بروز بسیاری از سکته های مغزی و قلبی نام برد و افزود: با کنترل فشارخون، علاوه بر اینکه وضعیت جسمی افراد مورد معاینه و ارزیابی قرار می گیرد، می توان از بروز بسیاری از سکته ها که هزینه های سنگینی بر افراد و نظام سلامت کشور تحمیل می کند، جلوگیری کرد.

  رحمتی ادامه داد: بر همین اساس، کنترل فشارخون، محوری ترین برنامه وزارت بهداشت در هفته سلامت است که امیدواریم نتایجی خوبی برای نظام سلامت کشور به دنبال داشته باشد.

  عناوین هفته سلامت به این شرح است: یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۲: فشار خون؛ آموزش و سبک زندگی سالم؛ دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۲: فشارخون؛ تغذیه سالم و امنیت غذایی؛ سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۲: فشارخون؛ پزشک خانواده و نظام سلامت؛ چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۲: فشارخون؛ همکاری بین بخشی و همبستگی اجتماعی ؛ پنج شنبه ۲۲ فروردین ۹۲: فشارخون؛ اجتناب از دخانیات و سوءمصرف موادمخدر؛ جمعه ۲۳ فروردین ۹۲: فشارخون؛ فعالیت بدنی و نشاط اجتماعی و روز شنبه ۲۴ فروردین ۹۲: فشارخون؛ بیماریابی، درمان و پیشگیری از عوارض.

  انتقال خون پزشک خانواده پیاده روی تغذیه روابط عمومی سبک زندگی سلامت فشار خون وزارت بهداشت هلال احمر
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها