توقیف ۵۲۰۰ خودرو و ۳۰۰ موتورسیکلت در نوروز

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34513

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف ۵۲۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۳۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: تمامی این وسایل نقلیه تا ۱۷ فروردین ماه ترخیص نمی‌شوند.

  به گزارش پارس، سردار حسین رحیمی روز جمعه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تجاوز از سرعت مجاز با ۲۲ درصد، عدم استفاده از کمربند ایمنی با ۲۰ درصد، توقف در محل ممنوع و مطلقا ممنوع با ۱۸ درصد، استفاده از تلفن همراه با شش درصد و عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت ها با پنج درصد بیشترین تخلفات رخ داده در نوروز امسال بوده است گفت: بر این اساس حدود ۴۰۰ هزار خودرو و موتورسیکلت متخلف از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا کنون اعمال قانون شدند.

  وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز طرح ویژه ای برای برخورد با موتورسواران متخلف در تهران به مرحله اجرا گذاشته شد افزود: بر این اساس برخورد با تخلفات موتورسواران در نوروز امسال ۱۷۰ درصد افزایش داشته است.

  رییس پلیس راهور تهران از افزایش ۹۰ درصدی برخورد با خودروهای متخلف در معابر پایتخت طی نوروز امسال خبر داد و گفت: بر این اساس بیش از ۵۲۰۰ دستگاه خودروی متخلف که دارای تخلفات حادثه ساز خصوصا سرعت و سبقت غیرمجاز در بزرگراه های تهران بودند با رشد ۹۷ درصدی نسبت به سال گذشته، توقیف و روانه پارکینگ ها شدند.

  وی از ضبط بیش از ۲۶۰ جلد گواهینامه رانندگان متخلف در پایتخت خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

  رییس پلیس راهور تهران یکی از طرح های ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در طرح نوروز ۹۲ را بکارگیری دوربین های سیار کنترل سرعت در معابر پایتخت خصوصا بزرگراه ها عنوان کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس با حدود ۶۰ هزار راننده متخلف در این بخش برخورد شد.

  رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری هشت تن در سر صحنه تصادفات رانندگی پایتخت کشته شدند گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته متاسفانه افزایش داشته است.

  وی به مهمترین تصادفات نوروز امسال اشاره کرد و گفت: در ساعت ۷: ۲۰ روز ۱۲ فروردین ماه در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان یک دستگاه خودروی پژو۲۰۶ با پنج نفر سرنشین به علت تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه پس از مشاهده یک قلاده سگ از مسیر خود منحرف شده و به لاین تندروی این بزرگراه پرتاب شد که در این حادثه دو جوان ۲۴ ساله و یک فرد ۲۸ ساله در دم کشته و دو فرد ۲۱ و ۲۵ ساله نیز مجروح شدند.

  رییس پلیس راهور تهران تاکید کرد: در این حادثه افراد مجروح از کمربند ایمنی استفاده کرده بودند اما سایر سرنشینانی که از کمربند استفاده نکرده بودند به بیرون از خودرو پرتاب شدند.

  به گفته وی در این حادثه ۵۰ درصد پیمانکار شهرداری به دلیل بی مبالاتی در خصوص پاکسازی سطح معبر مقصر شناخته شد.

  رییس پلیس راهور تهران به تصادف دیگری در منطقه ۲۰ اشاره کرد و گفت: در ساعت ۴ روز چهارم فروردین ماه سال جاری در مسیر جنوب به شمال رجایی بعد از تقاطع ۱۳ آبان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا به علت حرکت در خلاف جهت با یک دستگاه موتورسیکلت دیگر برخورد می کند که نهایتا یکی از راکبان موتورسیکلت در محل کشته می شود.

  وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از تصادفات فوتی نوروز امسال برخورد یک خودرو با دو تن از کارکنان شهرداری که در حال رنگ کردن نرده های پل بودند، صورت گرفت، افزود: در عین حال در ساعت ۲: ۵۰ روز ۱۲ فروردین ماه نیز در مسیر غرب به شرق بعثت یک دستگاه پیکان با عابر پیاده برخورد کرد که در این حادثه عابر پیاده در دم کشته شده که بر اساس نظر کارشناسان تصادفات ۵۰ درصد عابر پیاده به علت عبور از عرض اتوبان مقصر شناخته شد.

  رییس پلیس راهور تهران در خصوص طرح هایی که از روز شنبه ۱۷ فروردین ماه در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته می شود، گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده و با توجه به اتمام توزیع آرم های طرح ترافیک سال ۹۲ از روز شنبه تنها آرم های طرح ترافیک سال ۹۲ معتبر بوده و خودروهای فاقد این آرم در محدوده طرح ترافیک جریمه می شوند.

  وی با بیان اینکه حدود ۸۷ هزار برچسب طرح ترافیک سال ۹۲ چاپ و توزیع شده است، گفت: تنها اطلاعات افراد دارای مجوز طرح ترافیک سال ۹۲ وارد بانک اطلاعاتی دوربین های نظارتی شده است که بر این اساس خودروهای فاقد این آرم ها قطعا جریمه خواهند شد.

  رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد نیز از روز شنبه در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته می شود، تاکید کرد: تیم های ویژه پلیس راهور تهران با استقرار در مبادی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک از ورود خودروهای غیرمجاز به طور جدی به محدوده جلوگیری می کنند.

  وی همچنین از راه اندازی دوربین های عبور از چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده از روز شنبه در پایتخت خبر داد و به ایسنا گفت: ۵۵ تقاطع تهران به دوربین های عبور از چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده مجهز شده اند که این دوربین ها در ایام نوروز به صورت آزمایشی فعالیت کرده و فعالیت رسمی آنها از روز شنبه آغاز می شود.

  رییس پلیس راهور تهران همچنین از ادامه بکارگیری دوربین های سیار کنترل سرعت خصوصا در محورهای بزرگراهی و حاشیه تهران از روز شنبه خبر داد و گفت: بکارگیری این دوربین ها نقش موثری در کاهش سرعت در بزرگراه های پایتخت داشته که بر اساس ابلاغیه صادره استفاده از این دوربین ها کماکان در بزرگراه های پایتخت و محل هایی که پیش بینی افزایش سرعت می شود و به جهت آرام سازی این محورها ادامه خواهد یافت.

  پایتخت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ترافیک تعطیلات نوروز خودرو دوربین شهرداری موتورسیکلت نوروز وسایل نقلیه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها