بر اثر برخورد یک‌دستگاه خودرو خدماتی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34499

  بر اثر نقص فنی و برخورد یک دستگاه خودروی خدماتی با محل استقرار زائران ایرانی در فرودگاه جده، دو زائر در دم جان سپرده و دو زائر نیز مجروح شدند.

  به گزارش پارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، عصر روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه ماشین خدماتی به علت نقص فنی با محل استقرار زائران ایرانی که در سالن ترانزیت فرودگاه جده آماده رسیدن اتوبوس برای سوار شدن به هواپیمای سعودی شماره ۲۸۴۲ و عزیمت به خاک جمهوری اسلامی ایران بودند، دو زائر در دم فوت کرده و دو زائر دیگر زخمی شدند.

  براساس گزارش های اولیه، خانم ها پری ارفع ۷۸ ساله و زهرا آتش زای ۶۱ ساله از تهران، متأسفانه بر اثر این سانحه فوت کرده و خانم طاهره شادکام و هادی رئیسی، از مجروحان این حادثه، بلافاصله به بیمارستان سعودی اعزام شدند.

  به گفته غلامرضا رضایی، نماینده سازمان حج و زیارت در عربستان، مقامات وزارت حج عربستان و مسئولان خطوط هوایی سعودی طی تماس هایی، ضمن ابراز تأسف شدید از حادثه پیش آمده، قول دادند نسبت به پیگیری علت این موضوع اقدام کنند.

  وی گفت: نماینده خطوط هوایی و وزارت حج عربستان، پیگیر درمان و مداوای مجروحان حادثه هستند، همچنین موضوع حادثه به مقامات کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده منعکس شده و انتظار می رود که در اولویت این موضوع را پیگیری کنند.

  نماینده سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه یادآور شد: مباحث قانونی احقاق حقوق زائران از سوی سازمان حج و زیارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده پیگیری خواهد شد و طبق روال قانونی پیگیری این موضوع ادامه دارد.

  اتوبوس بیمارستان جمهوری اسلامی ایران حقوق خاک خودرو درمان زهرا عربستان فرودگاه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها