• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34372

  خودروساز بریتانیایی جگوار به خاطر ارائه محصول استثنایی خود یعنی مدل F-Type که یک خودرو بسیار زیبا است برنده جایزه برترین طراحی خودرو در سال ۲۰۱۳ شد.

  به گزارش پارس ، پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی، خودروساز بریتانیایی جگوار به خاطر ارائه محصول استثنایی خود یعنی مدل F-Type که یک خودرو بسیار زیبا است برنده جایزه برترین طراحی خودرو در سال ۲۰۱۳ شد.

  این خودرو جایزه خود را در رقابت تنگاتنگ با مزدا ۶ مدل ۲۰۱۴ و آستون مارتین ونکوئیش بدست آورد که البته هر دو از لحاظ اندازه کوچکتر از مدل عرضه شده توسط جگوار بودند.

  ایان کالهام مدیر ارشد طراحی جگوار در این مورد می گوید: ” هیچ پروژه طراحی به اندازه پروسه طراحی F-TYPE به من لذت دست نداده است و در طراحی این خودرو از یک نگاه اینده نگرانه و رو به جلو بهره گرفته شده است که یک رضایت کامل برای من و تیم طراحی جگوار داشت” .

  گفتنی است که این خودرو در ۳ نوع موتور مختلف شامل موتور ۳٫۰ لیتری V۶ سوپرشارژ با قدرت پیشرانه ۳۴۰ یا ۳۸۰ اسب بخاری با توجه به نوع سوخت انتخابی و موتور ۵٫۰ لیتری V۸ سوپرشارژ با قدرت پیشرانه ۴۹۵ اسب بخاری عرضه شده است.

  شایان ذکر است که این جایزه توسط ۶۶ روزنامه نگار برجسته صنعت خودرو از بیست و سه کشور جهان انتخاب و در هر سال اهدا می شود.

  جهان خودرو رقابت صنعت سال طراحی مدل برنده جایزه جگوار

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها