• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34185

  مدیر پایگاه میراث فرهنگی طاق‌بستان گفت: امسال تعداد گردشگران ورودی به محوطه‌ی طاق‌بستان نسبت به سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

  به گزارش پارس علیرضا مرادی بیستونی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در کرمانشاه، اظهار کرد: محوطه ی طاق بستان از خردادماه ۱۳۹۱ در حال مرمت است و نمی توان انتظار داشت که یک پروژه ی ۱۰ هکتاری دارای آثار تاریخی مانند یک پروژه ی ساخت و ساز پیش رود.

  وی بیان کرد: خوشبختانه تا امروز این پرژه، پیشرفت خوبی داشته و کارهای مربوط به خاک برداری و زیرساخت آن کاملا انجام شده و مهم ترین بخش که نجات بخشی طاق های نم گرفته و شوره زده بود، به پایان رسیده، به گونه ای که سال گذشته تمام طاق ها به دلیل نفوذ آب کاملا خیس بودند، اما امسال این مشکل از بین رفته است.

  مرادی بیستونی ادامه داد: ما مدت زمان به پایان رسیدن کامل این پروژه را تقریبا پنج سال پیش بینی کرده ایم، بنابراین باید این مدت زمان بگذرد که به نتیجه ی مطلوب برسیم.

  او افزود: امسال با وجود این که سامان دهی مجموعه ی طاق بستان هنوز در حال اجراست، شاهد افزایش ۲۵ درصدی ورود گردشگران و مسافران نوروزی به این مجموعه ی تاریخی - فرهنگی بودیم.

  آثار تاریخی خاک دانشجویان ایران ساخت و ساز گردشگران نوروزی گردشگران و مسافران نوروزی میراث فرهنگی افزایش طاق بستان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها