• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34169

  رییس مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم سازمان غذا و داروبا بیان اینکه اکنون شماره تماس گویای ۱۴۹۰ در تمام کشور آماده پاسخگویی به سوالات دارویی هموطنان است، اظهار کرد: اکنون شمار پایگاه‌های اطلاع رسانی دارویی در کشور به عدد ۳۴ رسیده است. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز مستقل اطلاع‌رسانی دارویی دارد.

  به گزارش پارس دکتر طلعت قانع در گفت وگو با خبرنگار« سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، به ارائه پیشینه راه اندازی مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم پرداخت و گفت: این مرکز از سال ۱۳۷۵ زیر نظر معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت راه اندازی شد.

  وی افزود: اکنون شمار پایگاه های اطلاع رسانی دارویی در کشور به عدد ۳۴ رسیده است. البته علاوه بر فعالیت این مراکز، بسیاری از شرکت های واردکننده و تولیدکننده دارو نیز مراکز ویژه اطلاع رسانی را در خصوص تولیدات خود دایر کرده اند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز مستقل اطلاع رسانی دارویی دارد.

  رییس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با بیان اینکه اکنون شماره تماس گویای ۱۴۹۰ در تمام کشور آماده پاسخگویی به سوالات دارویی هموطنان است، اظهار کرد: البته برخی استان ها شماره تماس محلی هم اعلام کرده اند.

  قانع در توضیح نحوه خدمت رسانی این مراکز به مردم گفت: در هر استان حدود دو تا سه نفر مشغول پاسخگویی هستند و در برخی شهرستان ها نیز تنها یک نفر در پایگاه مشغول بکار است. در تهران هم ۱۱ نفر به صورت ثابت ارائه خدمت می کنند، اما مجموع نیروهای مرکز تهران به ۴۰ نفر می رسد.

  وی در ادامه از کمبود نیروی انسانی در مراکز اطلاع رسانی دارویی سخن به میان آورد و عنوان کرد: همه این نیروها ۲۴ ساعته فعال نیستند. علاوه بر این نیاز به گسترش امکانات نیز وجود دارد. درخواست کرده ایم تا جایی که امکان دارد ساعات ارائه خدمت را افزایش داده و تا پایان شب پاسخگویی داشته باشند.

  رییس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم درباره تخصص پرسنل این مراکز افزود: همه افراد پاسخگو، داروساز نیستند اما دوره های آموزشی تخصصی را پشت سر می گذارند زیرا لازم است اطلاعات دارویی و پزشکی بالایی داشته باشند.

  خدمت رسانی دارو دانشجویان ایران دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره های آموزشی سلامت نیروی انسانی وزارت بهداشت دارویی رسانی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها