• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34165

  مشاور پخش فیلم «یه حبه قند» نسبت به نحوه‌ی پخش این فیلم از تلویزیون در ایام نوروز اعتراض کرد.

  به گزارش پارس در پی پخش « یه حبه قند» آخرین ساخته ی رضا میرکریمی همزمان با تعطیلات نوروز از تلویزیون و حذف تعدادی از بخش های فیلم، به سراغ امیر حسین علم الهدی مشاور پخش آن رفتیم.

  علم الهدی به خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: « یه حبه قند» صرف نظر از سانسور بی سلیقه ای که دلایلش برای خودمان هم روشن نیست، نوروز از تلویزیون پخش شد، اما باید به عنوان مسوول پخش فیلم در سینماهای کشور به وضعیت تیزرهایمان در هنگام اکران اشاره کنم.

  او یادآور شد: گروه پخش در زمان اکران مصیبتی برای نشان دادن بخشی از موهای « پسند» در تیزرهای تبلیغاتی و همچنین صدای بانوی سینمای ایران، رخشان بنی اعتماد در آنونس فیلم داشت و به هر دری زدیم امکان پخش در زمان نمایش در سینماها میسر نشد و به دلیل حجاب « پسند» و صدای خانم بنی اعتماد، آنونس این بانو و تیزرهای مجید مجیدی مجوز پخش نگرفت. اما به فاصله یک سال و چند ماه، هم مجوز آنونس صادر شد و هم مجوز نشان دادن « بخشی از موهای پسند» در طول فیلم آن هم در تلویزیونی که مخاطبش نسبت به سینما قابل مقایسه نیست.

  علم الهدی با اشاره به فیلم « حوض نقاشی» که این روزها در سینماها اکران شده، گفت: حال امسال دوباره همین رفتارهای کج سلیقه با تیزرهای کمال تبریزی برای فیلم « حوض نقاشی» مازیار میری اتفاق افتاده است. آنها اجازه نمایش موهای مصنوعی « مریم» را نمی دهند؛ بنابراین مطمئن هستم سال دیگر در همین عید، هم تیزرها با موهای مصنوعی پخش می شود و هم خود فیلم از تلویزیون البته با اصلاحیه های لازم به نمایش درمی آید.

  او درباره ی ممیزی های انجام شده بر روی « یه حبه قند» در تلویزیون گفت: در رابطه با ممیزی فیلم هیچ نگوییم بهتر است، صحنه تاب خوردن « پسند» در آنونس فیلم از تلویزیون پخش می شود و همان صحنه در فیلم حذف می گردد!

  این صاحب نظر درعرصه ی پخش فیلم معتقد است: تلویزیون به دلیل ماهیت کارمندی خود نمی تواند در خدمت سینمای اندیشمند و فاخر باشد و همین نگاه کارمندی است که فیلمی را که مورد تحسین مردم، منتقدان، اهل هنر و سایر بزرگان قرار گرفته است با کج سلیقگی بسیار به پخش می رساند؛ گویا فرقی بین دوغ و دوشاب برای این دستگاه عظیم نیست! به قول کارگردان محترم این فیلم (رضا میرکریمی) دیگر اعتراض هم فایده ای ندارد و همه چیز تکراری شده است و این واکنش های هنرمندان به این دستگاه پرطمطراق و پر هزینه آسیبی جدی است که به دانشگاه مورد نظر حضرت امام (ره) وارد گشته است که هیچ کس هم پاسخگو نیست!

  علم الهدی همچنین گفت: در کشور عزیزمان که اکثر مسئولین براساس تکلیف شرعی بر کرسی مسئولیتی تکیه زده اند، در عجب هستم که چرا همین مسوولان براساس حکم شرع « پاسخگوی» نه تنها مردم بلکه نخبگان جامعه شان نیز نیستند و نمی دانند که این مسئولیت ها در امانت ایشان است و هرگونه سهل انگاری در صیانت از این امانت به همان حکم شرع « ناپسند» است و همان رفتاری کارمند گونه ای را که با « پسند» فیلم « یه حبه قند» داشتند، نشان از « ناپسند» بودن رفتاری دارد که سالیان سال است که این دستگاه را با خود به کمترین میزان « پسندیدن» در میان خلایق رسانده است!

  مسوول پخش فیلم « یه حبه قند» در پایان خاطرنشان کرد: اصراری به نمایش در تلویزیون نداشتیم و اصرار از طرف متولیان سیما بوده است. بنابراین رابطه این همه اصرار با این همه کج سلیقگی در پخش فیلم « یه حبه قند» را متوجه نمی شویم!

  ایام نوروز تعطیلات نوروز تلویزیون جامعه حضرت امام حوض نقاشی دانشجویان ایران سینمای ایران قند نخبگان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها