• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34163

  با به پایان رسیدن تعطیلات نوروزی، سالن‌های تئاتر تهران فعالیت خود را از ۱۸ فروردین ماه از سر می‌گیرند.

  به گزارش پارس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، مجموعه تئاتر شهر در ابتدای سال نو میزبان پنج نمایش جدید است. نمایش « پلکان» به کارگردانی هادی مرزبان از ۱۸ فروردین ماه اجرای خود را در تالار اصلی از سر می گیرد و تا پایان این ماه بر صحنه خواهد بود تا ۴۵ اجرایش تمام شود.

  همچنین تالارهای « چهارسو» ، « قشقایی» ، « سایه» و « کارگاه نمایش» میزبان آثار شرکت کننده در جشنواره تئاتر فجر هستند.

  بر همین اساس، نمایش « راکب» کار کوروش زارعی در تالار چهارسو، « مرکب خوانی ارکستر مردگان» به کارگردان محمودرضا رحیمی در تالار قشقایی به صحنه می روند و نمایش « دیگر کدام ما زندگی کردن را دوست دارد؟ » کار عباس غفاری در تالار سایه روی صحنه خواهد رفت.

  کارگاه نمایش نیز میزبان نمایش « کابوس وقتی کاپوچینو تمام می شود» کار میلاد اکبرنژاد خواهد بود.

  مدیر تئاترشهر پیش از این گفته بود امسال به دلیل ایام فاطمیه نمایش های آیینی و میدانی تئاتر شهر از روزهای اول تا سوم فروردین ماه اجرا دارند و پس از آن دیگر اجرایی نخواهند داشت.

  اما تالار وحدت از نیمه فروردین ماه میزبان نمایشی مناسبتی با نام « به خواب من هم بیا» کار نیلی است که همزمان با ایام فاطمیه در این سالن به صحنه می رود.

  در تماشاخانه سنگلج، نمایش « سوگ سیاوش» کاری از شکرخدا گودرزی اجرا می شود که پیش از این در جشنواره تئاتر فجر روی صحنه رفته بود.

  در تماشاخانه ایرانشهر هم به طور همزمان سه نمایش به صحنه می روند. سالن استاد سمندریان این تماشاخانه میزبان دو نمایش « باغ آلبالو» و « سه گانه اورنگ» خواهد بود. نمایش « باغ آلبالو» نوشته چخوف و کار حسن معجونی است که به عنوان اثری از گروه تئاتر « لیو» اجرا می شود.

  نمایش « سه گانه اورنگ» نیز یک اثر سه اپیزودی است که متن آن را محمد امیر یاراحمدی، علیرضا و نیما نادری نوشته اند. هر یک از این نویسندگان یک اپیزود این نمایش نامه را به نگارش درآورده اند.

  این نمایش نیز از ۱۸ فروردین ماه در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت. در سالن شماره یک ایرانشهر نیز نمایش « قرارداد» نوشته اسلاومیر مروژک و کار داریوش مودبیان به صحنه می رود.

  ****

  تالار هنر فعالیت خود را در سال نو با اجرای نمایش « سه ماهی کوچولو» آغاز می کند. این نمایش نوشته منصورخلج است که با کارگردانی محسن صفری از تاریخ ۱۸فروردین ۹۲ ساعت ۱۹: ۳۰ در تالار هنر اجرا خواهد شد.

  داستان این نمایش درباره سه ماهی کوچک است در برکه ای زندگی می کنند، یکی از این ماهی ها خوشخواب است و دیگری بازیگوش و آن یکی آینده نگر؛ از قضا روزی دو شکارچی به صورت اتفاقی به این برکه می رسند و تصمیم می گیرند آنها را شکار کنند…

  در این نمایش بازیگرانی چون ملیحه مقیمی اسفندآبادی، مریم صیاد مقدم، ندا شامی نوری، بهمن داداشی و مهدی مقیمی اسفندآبادی به ایفای نقش می پردازند. تالار هنر به عنوان مرکز تئاتر کودک و نوجوان در میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده واقع شده است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات تالار می توانند با شماره تلفن های ۸۸۸۴۷۲۷۲ و ۸۸۳۰۶۶۴۰ تماس بگیرند.

  به گزارش ایسنا، تالار « مولوی» به عنوان اصلی ترین پایگاه تئاتر دانشگاهی همچنان وضعیت مبهمی دارد. این تالار بعد از استعفای مدیرش سعید اسدی از چند ماه پیش همچنان بلاتکلیف است. دانشگاه تهران که تالار مولوی زیر نظر آن اداره می شود، استعفای اسدی را نپذیرفته اما این استاد دانشگاه می گوید برای ادامه مدیریتش نیازمند شرایطی است که اگر فراهم نشود، تالار مولوی را ترک خواهد کرد.

  استاد دانشگاه تئاتر تئاتر شهر تعطیلات نوروزی جشنواره تئاتر فجر دانشجویان ایران دانشگاه تهران سه گانه شماره تلفن کودک و نوجوان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها