• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34161

  مسعود ده‌نمکی، مازیار میری، رضا سبحانی، بهرام عظیمی و بهنام بهزادی کارگردانانی هستند که این روزها آخرین ساخته سینمایی‌شان را بر پرده سینماها دارند.

  به گزارش پارس به نقل از  دانشجویان ایران (ایسنا) ، مسعود ده نمکی که « رسوایی» را به عنوان چهارمین ساخته سینمایی اش در حال اکران دارد، سه گانه « اخراجی ها» را در سه نوروز گذشته اکران کرده است که آخرین آن مربوط به سال ۹۰ می شود.

  « اخراجی ها ۳» با دو میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان فروش در تهران موفق شد عنوان دومین فیلم پرفروش سال را کسب کند.

  او معتقد است: « یک سری حرف ها برای زدن داشتم و فکر می کنم با این چهار فیلمی که ساختم، خیلی از آنها را زدم. اما هنوز حرف های دیگری دارم که آنها را هم بزنم، دیگر دغدغه ندارم بنابراین نمی خواهم جای کسی را در سینما بگیرم. »

  ******

  مازیار میری هم « سعادت آباد» ساخته قبلی اش را در مهر سال ۹۰ اکران کرده است و بعد از دو سال « حوض نقاشی» را روانه پرده سینماها دارد. « سعادت آباد» با فروش بیش از یک میلیارد پنجمین فیلم پرفروش سال شد.

  میری به ایسنا گفت: « حوض نقاشی» یک عاشقانه در قالب خانواده است که کمی از آن دور شده ایم. این فیلم درباره ی کرامت انسانی است. درباره ی بخش هایی از وجود انسان است که از دست رفته یا ناپیداست. « حوض نقاشی» به آدم ها و کنار هم قرار گرفتن آن ها و با محبت زندگی کردن و گذر کردن از شرایط سخت با اهرمی مثل عشق می پردازد.

  ******

  رضا سبحانی بعد از دو فیلم « زیستن» و « خاک سرد» که در گیشه ناموفق بودند، این بار با « رژیم طلایی» تجربه ای کمدی را رقم زده است. « خاک سرد» که در شهریور سال ۸۷ اکران شد با فروش نزدیک به ۱۹ میلیون تومان در رتبه ۴۰ جدول فروش قرار گرفت.

  ******

  بهرام عظیمی با « تهران ۱۵۰۰» اولین ساخته سینمایی اش را روی پرده سینماها دارد. این کارگردان پیش از این انیمیشن های زیادی از جمله تیزرهای معروف راهنمایی و رانندگی را ساخته و در فیلم « آل» نیز به عنوان یکی از نویسندگان فیلمنامه فعالیت داشته است.

  عظیمی معتقد است: « تهران ۱۵۰۰» اولین انیمیشن سینمایی ایرانی نیست. تا کنون ۵ تا ۶ انیمیشن سینمایی ساخته شده، اما در هر صورت این انیمیشن سینمایی معروف ترین آنهاست. در واقع چون بازیگرهای شناخته شده ای در آن هستند تا این اندازه به چشم آمده است.

  ******

  بهنام بهزادی پس از فیلم « تنها دو بار زندگی می کنیم» که در آذر سال ۸۸ اکران شد، دومین فیلمش « قاعده تصادف» را در حال اکران دارد. فیلم اول این کارگردان باوجود استقبال از سوی منتقدان، گیشه موفقی نداشت و ۳۰ میلیون تومان فروخت و در رتبه ۳۷ قرار گرفت.

  بهرام عظیمی تصادف جدول خاک دانشجویان ایران راهنمایی و رانندگی رسوایی سه گانه مسعود ده نمکی نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها