به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دکتر محمد تقی طالبیان در مورد تمهیدات مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سراسر کشور در ۱۳ فروردین ماه، گفت: در راستای ادامه طرح امداد نوروزی و خدمات رسانی پزشکی اورژانس ۱۱۵ و بیمارستانی به مسافران نوروزی، تمهیداتی برای افزایش امنیت خاطر هموطنانمان و کاهش خطرات و صدمات ناشی از حوادث و همچنین لزوم امداد رسانی و آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی و تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات درمانی در روز ۱۳ فروردین برنامه ریزی شده است.

وی افزود: برای خدمت رسانی به هموطنانمان، ۲۰۵۱ پایگاه های اورژانس کشور (۷۹۷ پایگاه شهری و ۱۲۵۴ پایگاه جاده ای) و ۱۷۵ ایستگاه سلامت با حضور تکنسین های اورژانس ۱۱۵ در آماده باش هستند.

طالبیان با بیان اینکه همچنین برای امداد رسانی سریعتر علاوه بر آماده باش کامل امداد هوایی (۶ فروند بالگرد امدادی) و امداد موتوری (۵۲ دستگاه موتورلانس) اورژانس ۱۱۵، تیم های امدادی از ساعت ۸ صبح تا ۸ عصر در تفرجگاه ها، پارک ها و جنگل ها مستقر خواهند بود. افزود: همچنین تمامی اورژانس های بیمارستان های سراسر کشور راستای ارائه خدمات پزشکی مناسب به هم میهنان طبق برنامه ریزی های انجام شده و دستورالعمل ارسالی در آماده باش کامل خواهند بود.

وی با بیان اینکه به رانندگان توصیه می شود، با توجه به ترافیک سنگین در ورودی و خروجی شهرها در صبح و عصر روز ۱۳ فروردین ماه، با حفظ آرامش رانندگی کرده و همکاری بیشتر و بهتری با اورژانس داشته باشند، گفت: به مردم توصیه می شود در مسیر خودروی امدادی (آمبولانس) را باز نگاه داشته و از رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری کنند و در صورت نیاز به خدمات فوریت های پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.