به گزارش پارس به نقل از ایسنا در هرمزگان، محمدشریف ملک زاده در جمع خبرنگاران در بندرعباس با اشاره به آخرین آمار این سازمان از سفرهای نوروزی در کشور، گفت: تا دهم فروردین ماه، ۶۴میلیون نفرشب اقامت در مراکز اقامتی کشور انجام شده است.

او با اشاره به بازدید ۲۸میلیون نفر از موزه ها و آثار تاریخی و همچنین حضور ۲۶میلیون نفر در جشنواره ها، ادامه داد: توسعه ی گردشگری دریایی برای اولین بار در تاریخ ایران نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد ۸۲ درصدی داشته است. همچنین ۱۷هزار مورد نظارت و ۳۹۵ مورد تشویقی و ۶۲ مورد تعطیلی و لغو مجوز مراکز اقامتی و آژانس های خدمات مسافری و جهانگردی در ایام نوروز امسال اتفاق افتاد.

وی همچنین درباره ی این که بیشترین حجم ورودی مسافران به کدام استان ها بوده است؟ اظهار کرد: آمار کل مسافران هنوز به من اعلام نشده است، اما برای ما بحث آمار مسافران نوروزی ملاک نیست، بلکه بیشترین دغدغه ی ما کیفیت خدماتی است که به این مسافران داده می شود.

ملک زاده با اشاره به این که باید خدمات استان ها در این ایام را با یکدیگر مقایسه کنیم، گفت: هرمزگان با توجه به ظرفیت و امکانات خودش، توانسته است فرصت بسیار خوبی را در حوزه ی اقامت برای مسافران و گردشگران پدید آورد. یکی از اتفاقات بسیار خوبی که در این استان رخ داده، این است که انسجام بین مسئولان کاملا قابل لمس است.

وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ورود گردشگران در این استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیان کرد: اقامت ۹ میلیون نفرشب را در این استان داشتیم که در مراکز اقامتی اسکان داشتند. به علاوه، رشد ۳۰ درصدی فروش صنایع دستی را در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم و با بازدید ۶۰هزار نفر از جشنواره ها، موزه ها و آثار تاریخی هرمزگان، رشد ۸۰ درصدی در این استان به ثبت رسید.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور با بیان این که خدمات استان هرمزگان در حوزه های خدماتی قابل لمس تر و ملموس ‎ تر بوده و جشنواره ی ملی صدای بهار در این استان خوب برگزار شد که این مسأله قابل تقدیر است، افزود: در پایان تعطیلات نوروزی، جمع بندی از ۳۰ استان کشور خواهیم داشت و نتایج آن به اطلاع مردم می رسد. با توجه به این که از فعالیت استانداری خراسان رضوی نیز دیدن کردم، فعالیت های دستگاه ها در هرمزگان و بخصوص استانداری هرمزگان، از خراسان رضوی قوی تر بوده است.