به گزارش پارس به نقل از  فارس  حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه گردهمایی اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با تأکید بر مهندسی نیروی انسانی و انتقال دبیران بر اساس رشته های تخصصی از دوره های تحصیلی به سمت هنرستان ها، اظهار داشت: باید نگاه ها، ایده ها و تفکرات جامعه نسبت به معلم و آموزش و پرورش تغییر کند.

وی بر تخصصی شدن بیشتر امور تأکید کرد و افزود: برای اول مهر سال آینده به شکلی برنامه ریزی کنید که کلاس ها و مدارس کشور به درستی و با دقت تنظیم شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این مطلب که مدارس شبانه روزی باید به سمت مدارس بخشی هدایت شود، اضافه کرد: امروز چهره روستاها تغییر کرده است و نباید به بهانه تحصیل دانش آموزان در مدارس شبانه روزی، آنان را از حضور در کانون گرم خانواده محروم کرد بلکه باید تلاش شود، این دانش آموزان بتوانند در کنار خانواده به تحصیل ادامه دهند.

وی ادامه داد: در هنرستان ها باید یک یا دو کلاس به رشته های نظری و در دبیرستان ها نیز باید یک یا دو کلاس به رشته های تخصصی و مهارت آموزی اختصاص داده شود.

حاجی بابایی بر سرمایه گذاری در مدارس جامع تأکید کرد و بیان داشت: هدایت ۵۰ درصدی دانش آموزان به سمت هنرستان ها ی فنی و حرفه ای، دستیابی به کف کار و هدایت ۷۰ درصدی آنان به این مسیر، ایده آل است و در آن روز باید در کشور جشن برپا شود.

وی، « پرافتخارترین روز در کشور را روزی دانست که معلمان در سراسر کشور پرنشاط به فعالیت بپردازند» و خطاب به مدیران آموزش و پرورش استان های کشور گفت: با تمام توان و قدرت به پیش روید؛ می خواهیم مدیریت شما زیباترین مدیریت در سطح استان باشد.