• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34043

  رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: از شروع طرح ملی امداد نوروزی تا دوازدهم فروردین، جمعیت هلال احمر بیش از ۴ هزار نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

  به گزارش پارس محمود مظفر در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد امداد رسانی های انجام شده توسط این جمعیت در طرح امداد نوروزی اظهار داشت: از ۲۴ اسفند تا روز دوازدهم فروردین امدادگران هلال احمر طی ۴ هزار و ۴۴۰ عملیات، جان ۴ هزار و ۲۸۵ نفر را که بر اثر تصادف دچار خونریزی یا شکستگی شده و یا در خودرو گیر کرده بودند از مرگ حتمی نجات دادند.

  به گفته مظفر در ۴۶۰ عملیات با استفاده از دستگاه های برش و ست های هیدرولیک، خودروهایی که در جاده تصادف کرده بودند برش داده شده تا مجروحان حادثه از خودرو بیرون کشیده شوند.

  وی با تأکید بر اینکه برای سرعت دهی به امدادرسانی ۴۲۶ امداد هوایی انجام شده افزود: در عملیات ها حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از آسیب دیدگان راهی بیمارستان شدند و ۱۵۱ هزار نفر از افرادی که به دلیل برف و کولاک یا مسدود بودن جاده در راه مانده بودند اسکان اضطراری یافتند.

  به گزارش خبرنگار فارس، طرح امداد نوروزی با همکاری جمعیت هلال احمر، پلیس و اورژانس و دیگر سازمان های اجرایی از ۲۴ اسفند سال ۹۱ آغاز شده است و تا صبح روز هفدهم فروردین در سراسر کشور برای خدمات رسانی به هموطنان ادامه دارد.

  بهداشت و درمان بیمارستان تصادف جاده جمعیت هلال احمر خدمات رسانی خودرو سازمان امداد و نجات مرگ هلال احمر
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها