به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، سیدمحمد حسینی شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح آرامش بهاری در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم به طور طبیعی برای زیارت در امامزاده ها حضور می یابند اما استقرار روحانیون در بیش از دو هزار امامزاده و بقاع متبرکه و پاسخ به سؤالات، ارائه مشاوره به همراه زیارت با معرفت، می تواند بر فرد و جامعه تأثیرگذار باشد.

وی افزود: عالمان دینی آشنا با مبانی اسلامی در طول برگزاری این طرح از نزدیک به سؤالات شرعی و مباحث اعتقادی، خانوادگی و اخلاقی مردم پاسخ می دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و مشارکت و فعالیت خود مردم در برنامه ها، فضای با نشاط و شادابی ایجاد می کند.

حسینی گفت: طرح آرامش بهاری نیازی به فراخوان ندارد؛ چراکه مردم به طور طبیعی در امامزاده ها حضور دارند و فقط از این موقعیت برای افزودن به آگاهی و دانش آنان استفاده بهتری می شود.

حسینی افزود: همچنین با اجرای طرح آرامش بهاری مشاوره هایی برای وقف به همراه فعالیت هایی برای سوق دادن افراد به سمت رفع نیازهای اصلی جامعه صورت می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: این وازرتخانه تعاملاتی از این دست را در نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه کتاب ادامه خواهد داد.

حسینی با اشاره به حضور علما و روحانیون در نمایشگاه های مختلف و پاسخگویی آنها به مسایل مختلف از سوی مردم گفت: برای مثال در نمایشگاه کتاب، حضور علما و پاسخگویی آنان به سوالات شرعی با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه شد که این امر نشان دهنده وجود یک عطش و شیفتگی از سوی مردم در دسترسی به اسلام شناسان و عالمان دینی است.

وی افزود: هرچه که ما بتوانیم موقعیت های این چنینی را بیشتر فراهم کنیم، قدم های مؤثرتری در این راستا برداشته ایم.

وی درباره نقش سازمان اوقاف کشور در تحقق شعار سال جاری خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف با بکارگیری ظرفیت های بقاع متبرکه که به تعبیر مقام معظم رهبری می بایست بقاع فرهنگی باشند، می توانند در تشویق مردم در شرکت هرچه بیشتر در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمامی مسوولان به جهت مطلوب برگزار شدن طرح آرامش بهاری تشکر و قدردانی کرد.