به گزارش پارس به نقل ازمرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا حاجی بابایی در اختتامیه گردهمایی اعضای شورای معاونان ومدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران با تاکید بر مهندسی نیروی انسانی و انتقال دبیران بر اساس رشته های تخصصی از دوره های تحصیلی به سمت هنرستان ها گفت: باید نگاه ها، ایده ها و تفکرات جامعه نسبت به معلم و آموزش و پرورش تغییر کند.

وی بر تخصصی شدن بیشتر امور تاکید کرد و افزود: برای اول مهر سال آینده به شکلی برنامه ریزی کنید که کلاس ها و مدارس کشور به درستی و با دقت تنظیم شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این مطلب که مدارس شبانه روزی باید به سمت مدارس بخشی هدایت شود، اضافه کرد: امروز قیافه روستاها تغییر کرده است و نباید به بهانه تحصیل دانش آموزان در مدارس شبانه روزی، آنان را از حضور در کانون گرم خانواده محروم کرد بلکه باید تلاش شود، این دانش آموزان حتی المقدور بتوانند در کنار خانواده به تحصیل ادامه دهند.

وی ادامه داد: در هنرستان ها باید یک یا دو کلاس به رشته های نظری و در دبیرستان ها نیز باید یک یا دو کلاس به رشته های تخصصی و مهارت آموزی اختصاص داده شود.

وزیر آموزش و پرورش بر سرمایه گذاری در مدارس جامع تاکید و اظهار کرد: هدایت ۵۰ درصدی دانش آموزان به سمت هنرستان ها ی فنی و حرفه ای دست یابی به کف کار و هدایت ۷۰ درصدی آنان به این مسیر ایده آل است و در آن روز باید در کشور جشن برپا شود.

وی خطاب به مدیران آموزش و پرورش استان های کشور گفت: با تمام توان و قدرت به پیش روید، می خواهیم مدیریت شما زیباترین مدیریت در سطح استان باشد.