• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33919

  سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: در حالی که فوریت‌های پزشکی با ثانیه‌ها و لحظه‌ها سر و کار دارد، برخی رانندگان نه تنها راه را برای تسریع حرکت آمبولانس باز نمی‌کنند، بلکه حتی با حرکات زیگزاگی، موجب تاخیر در امداد رسانی شده و گاه حتی اعتراض‌هایی هم مبنی بر سروصدای آژیر آمبولانس انجام می‌دهند.

  به گزارش پارس دکتر صادق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجانشرقی، گفت: متاسفانه مردم هنوز فکر می کنند مرگ برای همسایه است و به لحاظ فرهنگی هنوز نمی دانند صدای آژیر یک آمبولانس به منزله ناله های بیماری است که نیاز به خدمات فوری پزشکی دارد و باید راه را برایش باز کرده و حرکتش را تسریع کنند.

  وی با بیان این که مهم ترین اصل در امدادرسانی، رسیدن در حداقل زمان به محل حادثه و انتقال بیمار به بیمارستان است، یادآور شد: چنان که بر اثر ترافیک وقفه ای در بحث امدادرسانی ایجاد شود بیماران با مشکلات جدی مواجه می شوند.

  صادق با اشاره به برخورد یک دستگاه ال ۹۰، با پژو و تریلی ۱۰ چرخ در کیلومتر ۵ جاده خواجه تبریز گفت: متاسفانه به علت شلوغی جاده منتهی به محل وقوع حادثه و نیز بی توجهی رانندگان به آژیر آمبولانس، امدادرسانی در این سانحه، با وقفه صورت گرفت.

  وی گفت: این حادثه در ساعت ۱۸: ۳۰ عصر روز گذشته - ۱۰ فروردین - به اتاق فرمان مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گزارش شد و طی آن، آمبولانس های ۲۰۲ تبریز، خواجه، شیخ رجب و سرند به محل اعزام و ۸ مصدوم سانحه را به بیمارستان امام رضای تبریز منتقل کردند.

  وی در تشریح وضعیت این مصدومان نیز گفت: هرچند تصادف سنگین بوده ولی بستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان، باعث کاهش شدت صدمات وارده شده است و هم اکنون وضعیت عمومی آنها خوب گزارش شده است.

  استان آذربایجان شرقی بیمارستان پژو ترافیک تصادف جاده دانشجویان ایران فوریت های پزشکی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مرگ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها